107,6 FM

Czy warto wybrać edukację w szkole policealnej?

Zastanawiasz się nad nauką w szkole policealnej? Nie wiesz, czy kształcenie w tego typu placówce da Ci perspektywę dalszego rozwoju kariery zawodowej, a w perspektywie również satysfakcjonującego Cię zatrudnienia? Szukasz odpowiedzi na pytanie, czy warto wybrać edukację w szkole policealnej?

Jeśli na co najmniej jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś bądź odpowiedziałaś twierdząco, zapoznaj się z poniższym artykułem. Wyjaśniamy w nim, czy warto rozpocząć naukę w szkole policealnej - a jeśli tak, to dlaczego ten rodzaj kształcenia może być właściwym dla Ciebie wyborem.

Szkoła policealna da Ci możliwość zdobycia zawodu 

Jednym z powodów, dla których warto wybrać edukację w szkole policealnej jest to, że kończąc wybrany kierunek dość szybko uzyskuje się tytuł zawodowy technika lub specjalisty - w zależności od wiodącego kierunku nauki, np. technik masażysta, asystentka stomatologiczna, technik administracji, specjalista ds. Human Resources czy specjalista ds. komunikacji społecznej. Wymarzony tytuł zawodowy można osiągnąć, wybierając jednoroczną lub dwuletnią naukę w placówce, jaką jest szkoła policealna. Kierunki prowadzone w poszczególnych, miejscowych oddziałach szkół dają ponadto ogromne możliwości wyboru zawodu z przyszłością. 

Dzięki nauce w szkole policealnej zaoszczędzisz pieniądze

Kształcąc się w tego typu placówce edukacyjno-dydaktycznej, słuchacz nie podlega żadnym opłatom - nie jest zobowiązany do uiszczenia opłat związanych z czesnym za naukę, opłatą rekrutacyjną czy tzw. wpisowym (inaczej niż ma to miejsce, np. na studiach dziennych i zaocznych na uniwersytetach, uczelniach publicznych i wyższych szkołach prywatnych). 

Będąc słuchaczem szkoły policealnej, korzystasz ze zniżek i rabatów 

Sposobem na oszczędzanie czy ograniczenie dotychczasowych wydatków jest nie tylko zapisanie do bezpłatnej szkoły policealnej, ale również - po rozpoczęciu nauki - korzystanie z przywilejów uczniowskich, gwarantowanych na podstawie określonego dokumentu potwierdzającego naukę w placówce edukacyjnej. Słuchacze szkół policealnych otrzymują ponadto legitymację uczniowską, która uprawnia ich do korzystania z zniżek i rabatów m.in. na przejazdy komunikacją miejską, zakup biletów na wydarzenia kulturalne i miejsc takich, jak kino, teatr, opera czy filharmonia. 

Nauka w szkole policealnej jest dopasowana do Twoich potrzeb 

Uczestnik kształcenia w szkole policealnej może podjąć naukę w placówce, wybierając jeden z aż trzech trybów nauki: 

  1. dziennego, w ramach którego zajęcia odbywają w co najmniej 3 dni powszednie w tygodniu, w godzinach porannych i popołudniowych), 
  2. wieczorowego, gdzie nauka trwa w dni powszednie, minimum 3 dni w tygodniu, w godzinach popołudniowych, 
  3. lub zaocznego, w ramach którego zajęcia organizowane są wyłącznie w weekendy.

Słuchacz może więc dopasować w sposób elastyczny formę kształcenia względem indywidualnych potrzeb i własnych preferencji dotyczących organizacji procesów dydaktycznych.

Szkoła policealna bez matury? To możliwe! 

Naukę w szkole policealnej podjąć mogą zarówno świeżo upieczeni, tegoroczni maturzyści, jak i absolwenci szkół średnich nieposiadający świadectwa maturalnego. Brak świadectwa dojrzałości nie jest bowiem kryterium dyskwalifikującym kandydata do szkoły policealnej w procesie rekrutacyjnym. Osoby bez matury również mogą zdobyć interesujące je kwalifikacje i umiejętności na wybranym przez siebie kierunku i uzyskać tytuł zawodowy technika bądź specjalisty. 

Chcesz pracować w zawodzie z przyszłością? Wybierz szkołę policealną

Kształcenie w szkole policealnej uwzględnia i odpowiada na bieżące oraz szybko zmieniające się trendy na rynku pracy, ale również te w branży edukacyjnej. Bogata oferta kierunków w szkole policealnej odpowiada na potrzeby kandydatów do szkół, absolwentów - pragnących kontynuować naukę na kolejnych kierunkach - jak również przyszłych, potencjalnych ich pracodawców. Oferta kształcenia w szkole policealnej jest na bieżąco aktualizowana i uwzględnia preferencje uczestników tych form szkoleniowych - lista kierunków wzbogacana jest o kolejne, atrakcyjne branże medyczne, usługowe oraz administracyjne. 

Wybór edukacji w szkole policealnej to ważny krok na drodze do Twojego sukcesu 

Podjęcie nauki w szkole policealnej może stanowić poważny krok na drodze do zawodowego, a także osobistego sukcesu. Jeśli jesteś potencjalnym kandydatem na słuchacza szkoły policealnej bądź nadal zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej dla siebie ścieżki kariery zawodowej, nie zwlekaj dłużej. Podejmij decyzję i  weź udział w procesie rekrutacyjnym (poprzez internetowy formularz zgłoszeń) i zdobądź wymarzone wykształcenie oraz zawód zapewniający Ci realne perspektywy zatrudnienia na współczesnym rynku pracy. Pamiętaj, choć szkoły policealne charakteryzuje znaczący poziom przyjęć kandydatów na słuchaczy, na etapie rekrutacji do szkoły policealnej obowiązuje kolejność zgłoszeń złożonych online.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama