107,6 FM

Cieszyn. Na trzech kołach dookoła Polski. Łukasz Wiliński znów przełamuje bariery

Na trójkołowym rowerze dookoła Polski. W taką trasę liczącą 2800 kilometrów wyjechał dziś spod cieszyńskiego ratusza Łukasz Wiliński. Kolarz od wielu lat walczy z dziecięcym porażeniem mózgowym, ale nie zatrzymuje się w przekraczaniu kolejnych granic.

Na trzech kołach dookoła Polski. Na taką wyprawę wyruszył dziś z Cieszyna Łukasz Wiliński wraz z siódemką towarzyszy. Jeżdżący na trajce, czyli trójkołowym rowerze kolarz od wielu lat zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, co nie przeszkadza mu w spełnianiu marzeń i wyznaczaniu kolejnych granic. Mówi jego mama, Alina:

Na wyprawę wybiera się z siedmioosobową grupą, ale przy poszczególnych etapach wesprzeć może go każdy. Mówi Agnieszka Szewczyk, z ekipy towarzyszącej Łukaszowi:

Sam Łukasz na pytanie, dlaczego zdecydował się na taką wyprawę odpowiada: 'Bo jestem wariatem':

Cieszyn. Na trzech kołach dookoła Polski. Łukasz Wiliński znów przełamuje bariery   Łukasz Wiliński z reporterem Radia eM Adamem Stano Adam Stano / Radio eM

Cała trasa Łukasza ma wynieść około 2800 kilometrów i została podzielona na 30 etapów. Jego codzienne poczynania można śledzić na Facebooku. Według planu powrót kolarzy do Cieszyna nastąpi 31 lipca.

Wyprawę Łukasza można śledzić i wesprzeć na stronie 'Trajką dookoła Polski' na Facebooku. Uroczysty powrót do Cieszyna zaplanowano na 31 lipca.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama