107,6 FM

Sztab Generalny Ukrainy: przeciwnik atakował z powietrza odcinki frontu w Donbasie i pod Charkowem

Rosyjskie wojska przeprowadziły ataki z powietrza w Donbasie i pod Charkowem, a także bez powodzenia nacierały pod Słowiańskiem; na Białorusi przy granicy z Ukrainą przedłużono "ćwiczenia mobilizacyjne" - powiadomił w sobotę w porannym komunikacie sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych.

W rejonie Słowiańska w obwodzie donieckim przeciwnik podejmuje działania obronne. Przeprowadził szturm na Bohorodyczne, ale bez powodzenia - powiadomił sztab na Facebooku. Wojska rosyjskie usiłują w tym regionie udoskonalić zabezpieczenie logistyczne (http://tinyurl.com/2xcfv7bx).

Siły najeźdźcy kontynuują ostrzał artyleryjski - m.in. pod Charkowem i wzdłuż linii styczności w Donbasie oraz na południowym odcinku frontu. Przeprowadziły ataki z powietrza w obwodzie charkowskim i donieckim.

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

Na Białorusi przy granicy z Ukrainą przedłużono "ćwiczenia mobilizacyjne" do 9 lipca - poinformował sztab. W ramach manewrów komendy uzupełnień w obwodzie homelskim wysyłają wezwania do wojska. Lekarze zostali powiadomieni o zakazie opuszczania kraju.

Sztab przekazał również doniesienia o trudnościach władz okupacyjnych, m.in. w obwodzie chersońskim, w związku z oporem lokalnej ludności.

"Przedstawiciele władz przemieszczają się w otoczeniu dużej liczby ochroniarzy, w opancerzonych samochodach i noszą kamizelki kuloodporne" - podkreślono w porannym komunikacie.

Trwa blokada Morza Czarnego. Przeciwnik utrzymuje w gotowości dwie jednostki przenoszące precyzyjną broń rakietową.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama