107,6 FM

Pielgrzymi wrócą na Jasną Górę. Zbliża się 57. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych

57. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych już 6 lipca. W tym roku, po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią znów stacjonarnie – na Jasnej Górze.

Przed nami kolejna Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Wydarzenie, które co roku gromadzi osoby chore, niepełnosprawne, a także ich opiekunów organizowane jest już po raz 57. Tradycyjnie odbywa się ono we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych, które przypada 6 lipca.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ po dwóch latach transmisji na odległość, pielgrzymi znów będą mogli spotkać się w Częstochowie. Mówi ks. Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych:

Na wydarzenie szczególnie zaproszone są osoby chore, niepełnosprawne i starsze, ale przyjechać do Częstochowy i włączyć się w modlitwę może każdy. Mówi ks. Wojciech Bartoszek, krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych:

Organizatorzy apelują do opiekunów osób chorych i niepełnosprawnych o pomoc w dotarciu na to wydarzenie i sami również przygotowują środek transportu dla uczestników:

Pod katowicką archikatedrę zostanie podstawiony autokar dla pielgrzymów. Chętni na jego przejazd mogą zgłaszać się w sekretariacie Apostolstwa Chorych.

Głównym punktem pielgrzymki ma być Msza Święta pod przewodnictwem abp koadiutora Adriana Galbasa. Oprócz tego na pielgrzymów czeka między innymi koncert kwartetu smyczkowego 'Akademos' czy Nabożeństwo Lourdzkie w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Niedługo po pielgrzymce, od 12 do 16 lipca w Rabce Zdrój odbędą się również rekolekcje dla chorych i niepełnosprawnych. Na to wydarzenie można zapisać się w sekretariacie Apostolstwa Chorych.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama