107,6 FM

Odtrucie alkoholowe Katowice – czyli jak komfortowo odstawić alkohol?

Odtrucie alkoholowe umożliwia komfortowe i bezpieczne odstawienie używki. Warto jednak pamiętać, że proces ten powinien być kontrolowany przez specjalistów.

Wyłącznie stała opieka lekarza gwarantuje choremu najwyższy poziom skuteczności i bezpieczeństwa. Odtrucie alkoholowe w Katowicach oferuje Centrum Medyczne Galmedic. Detoksykacja alkoholowa opiera się tam na zastosowaniu dożylnej suplementacji witaminowej oraz farmakoterapii. Dzięki specjalistycznym działaniom pacjenci szybko odzyskują równowagę wodno-elektrolitową. Odczuwają nie tylko znaczną poprawę swojego samopoczucia, ale pozbywają się również niebezpiecznych objawów zatrucia alkoholowego i Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego. To ich obecność stanowi bezwzględne wskazanie do rozpoczęcia detoksu. 

Odtrucie alkoholowe w Katowicach dostępne jest dla niemal każdego pełnoletniego pacjenta zmagającego się z konsekwencjami nadużycia substancji odurzającej. Mogą one wystąpić zarówno po jednorazowym epizodzie nadmiernego spożycia alkoholu, jak i być skutkiem długotrwałych ciągów alkoholowych. Z tą drugą sytuacją mamy do czynienia zwykle w przypadku osób uzależnionych od alkoholu, które znajdują się w przewlekłej i krytycznej fazie nałogu. Najczęściej nie są one w stanie samodzielnie i skutecznie odstawić używki.

Przerwanie ciągu alkoholowego

Alkohol etylowy dostarczany do organizmu nałogowca długotrwale i w nadmiernych ilościach wpływa patologicznie na sposób funkcjonowania niemal wszystkich organów człowieka. Upośledza działanie nerek, wątroby, serca, żołądka, trzustki oraz mózgu. Może przyczyniać się ponadto do występowania schorzeń przewlekłych, współistniejących z uzależnieniem od alkoholu. Im wcześniej nałogowiec przerwie swój ciąg alkoholowy, tym więcej zmian może udać się odwrócić za pośrednictwem detoksykacji. Odtrucie alkoholowe w Katowicach, oferowane przez Centrum Medyczne Galmedic, umożliwia bowiem bezpieczną rezygnację z używki i przejście nałogowca przez wszystkie etapy oczyszczania organizmu z alkoholu i jego metabolitów.

Aby przerwanie ciągu alkoholowego było dla osoby uzależnionej bezpieczne, powinno przebiegać pod czujnym okiem specjalistów. W Centrum Medycznym Galmedic lekarze i pielęgniarki stale monitorują stan zdrowia pacjenta, odpowiadają na jego potrzeby i kontrolują parametry życiowe. Celem odstawienia używki jest nie tylko regeneracja organizmu, ale również odzyskanie świadomości pacjenta. Tylko dzięki trzeźwemu umysłowi może on podjąć samodzielne decyzje o dalszej ścieżce terapeutycznej. Sam detoks alkoholowy nie leczy bowiem choroby alkoholowej. Pacjentom zaleca się korzystanie z psychoterapii, a także awersyjnych metod wspomagających leczenie uzależnienia.

Odtrucie alkoholowe w Katowicach a objawy odstawienne

Rezygnacja ze spożywania substancji odurzającej wiąże się z ryzykiem wystąpienia u pacjenta objawów odstawiennych. Stanowią one fizjologiczną odpowiedź organizmu na zmniejszające się stężenie etanolu w krwiobiegu pacjenta. Symptomy Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego przypominają nieco zatrucie alkoholowe lub kaca, ale mogą być bardziej nasilone i długotrwałe. Należą do nich przede wszystkim: drażliwość, męczliwość, zawroty głowy, nudności, wymioty, bóle głowy i mięśni, drgawki, napady paniki, zaburzenia psychiczne z omamami, halucynacjami oraz psychozami włącznie. Skutecznie przeciwdziałać ich nasileniu i rozwojowi można wyłącznie za pośrednictwem celowanej farmakoterapii w stacjonarnej placówce medycznej.

Odtrucie alkoholowe w Katowicach przeprowadzane w Galmedic wykorzystuje możliwości, jakie dają farmaceutyczne środki uśmierzające ból, o działaniu nasennym, uspokajającym i przeciwwymiotnym. Dzięki nim stan pacjenta szybko się poprawia, a on sam zyskuje komfort i zwiększone poczucie bezpieczeństwa podczas pobytu w placówce. Jeżeli próbował samodzielnie przerwać ciąg alkoholowy i w odpowiedzi na objawy odstawienne stosował tzw. klin, pogarszał własną sytuację, nieświadomie wzmacniając mechanizm uzależnienia. Opieka i doświadczenie specjalistów umożliwiają włączenie do terapii skutecznych metod, niedostępnych dla pacjentów przebywających w warunkach domowych.

Na czym polega detoksykacja poalkoholowa?

Zabieg odtrucia alkoholowego wiąże się z koniecznością uprzedniej kwalifikacji pacjenta. W tym celu zleca się jego konsultację medyczną. Podczas niej chorego bada się i zbiera się od niego szczegółowe informacje medyczne. Na podstawie danych uzyskanych w formie wywiadu określa się następnie jego indywidualne potrzeby i preferencje. Po pozytywnej kwalifikacji chorego do detoksykacji specjaliści wykonują w jego żyle obwodowej wkłucie i umieszczają w jej wnętrzu wenflon. To dzięki niemu bezpośrednio do krwiobiegu uzależnionego docierają substancje odżywcze kroplówek witaminowych.

Dożylna suplementacja witaminowa jest najskuteczniejszą formą uzupełniania mikro- i makroskładników niezbędnych do codziennego funkcjonowania organizmu człowieka. Jony podstawowych pierwiastków rozpuszczone w glukozie docierają wraz ze składnikami krwi bezpośrednio do tkanek i komórek, w których występuje na nie zapotrzebowanie. Ich wchłanialość jest niemal stuprocentowa, a działanie wlewu – natychmiastowe.

Odtruwanie organizmu z alkoholu i toksyn poalkoholowych polega zatem na oczyszczeniu ustroju ze wszelkich substancji toksycznych. Za pomocą dożylnych wlewów przyspiesza się proces ich trawienia w wątrobie i wydalania z ustroju. Przywraca się równowagę gospodarki wodno-elektrolitowej, nawadnia organizm, regeneruje narządy, wzmacnia siłę witalną pacjenta. Pierwsze rezultaty odtrucia odczuwa on już podczas dożylnej infuzji płynów, która trwa zwykle nie dłużej niż kilkadziesiąt minut.

Odtrucie alkoholowe Katowice – czyli jak komfortowo odstawić alkohol?

Ile kosztuje detoks w Centrum Medycznym Galmedic?

Koszt odtruwania alkoholowego w Katowicach związany jest z czasem, jaki pacjent spędza w placówce. W Galmedic ma on do wyboru kilka możliwości pakietowych. Jego pobyt może trwać 3 godziny (600 zł), 12 godzin (1400 zł) i dobę (2400 zł). W cenę usługi wliczono koszt pobytu chorego w jednoosobowym pokoju z prywatną łazienką, nieprzerwanej opieki specjalistów oraz użytych medykamentów.

Odtrucie alkoholowe w Katowicach – bezpieczeństwo

Podczas detoksykacji poalkoholowej w Centrum Medycznym Galmedic stosuje się wyłącznie legalne i bezpieczne preparaty, pochodzące ze sprawdzonych źródeł i od rzetelnych producentów. Pacjent zyskuje zatem gwarancję najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas pobytu w placówce. By zminimalizować ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych, podczas kwalifikacji chorego do zabiegu niweluje się ewentualne przeciwwskazania do rozpoczęcia procedury medycznej. Z detoksu nie powinny bowiem korzystać osoby, które znajdują się w stanie zagrożenia zdrowia lub życia – z uszkodzeniami wielonarządowymi i złożonym przebiegiem wielu chorób przewlekłych.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama