107,6 FM

Tychy. Będzie mniej korków? Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem już działa

Tychy z nowoczesnym systemem sterowania ruchem. Dzięki niemu mieszkańcy będą mogli sprawniej przemieszczać się po mieście, zarówno samochodami, jak i komunikacją miejską.

Płynniej i bezpieczniej będzie się można poruszać po Tychach. Takie są założenia nowoczesnego systemu sterowania ruchem, który powstał w mieście za ponad 120 milionów złotych. Ma on ułatwić przejazd zarówno kierowcom poprzez inteligentną zmianę świateł, jak i pasażerom komunikacji miejskiej dzięki wprowadzeniu priorytetu dla autobusów i trolejbusów na skrzyżowaniach. Mówi Artur Kruczek - dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach:

Dodatkowo w mieście pojawiły się tablice informacyjne oraz czujniki zbierające informacje o natężeniu ruchu i zanieczyszczeniu powietrza. Mówi prezydent Tychów, Andrzej Dziuba:

Jak na razie system jest w fazie konfiguracji. Przez najbliższe miesiące będzie się on dostosowywał do warunków panujących na największych tyskich skrzyżowaniach. Nad jego pracą czuwają informatycy oraz inspektorzy ruchu drogowego.

Pełną funkcjonalność system ma osiągnąć z końcem roku, ale kierowcy pierwszych wyraźnych efektów mogą spodziewać się po wakacjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy