107,6 FM

Śląskie. Metrokarta i aplikacja zastąpią system ŚKUP. Idą zmiany w komunikacji miejskiej

Duże zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Trwają prace nad wprowadzeniem zupełnie nowej Metrokarty, która zastąpi trudny w obsłudze system ŚKUP.

Prosty system sprzedaży biletów, nowa Metrokarta w miejsce ŚKUPU i łatwa w obsłudze aplikacja. Takie zmiany czekają mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Trwają prace nad wprowadzeniem systemu obsługi pasażera, który przeniesie transakcje oraz informacje o podróżujących do internetu. Karcie towarzyszyć będzie nowoczesna aplikacja. Mówi Kamila Rożnowska, rzeczniczka GZM:

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów? Mówi Kazimierz Karolczak, prezes GZM:

Jedną z zalet nowej karty ma być samodzielne dobieranie taryfy dla użytkownika. Pasażer musi jedynie przyłożyć ją do kasownika na początku i na końcu podróży, a na koniec dnia zapłaci za te bilety, które były dla niego najbardziej opłacalne.

Nową kartę będzie można wyrobić od listopada – wtedy też pasażerowie mogą spodziewać się pierwszych wersji aplikacji. Ostateczne wdrożenie systemu, a zarazem rezygnacja ze ŚKUP-u, ma nastąpić w marcu przyszłego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama