107,6 FM

Urząd Skarbowy: Mamy niskie podatki

Obniżenie stawki podatku z 17 na 12 procent, likwidacja ulgi dla klasy średniej i przywrócenie, przywrócenie korzystnych rozliczeń dla samotnych rodziców - to tylko niektóre spośród zmian w podatkach. Zmiany weszły z dniem 1 lipca - przypomniał na antenie radia eM Paweł Cochur - naczelnik I Urzedu Skarbowego w Katowicach.

Urząd Skarbowy: Mamy niskie podatki
Radio eM

   Chociaż zmiany wchodzą w trakcie roku, to wiele z nich ma zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia br. i będą uwzględnione w rozliczeniu rocznym - dodaje naczelnik. Jedną z głównych zmian jest zmniejszenie stawki podatkowania dochodów opodatkowanych wg skali podatkowej o 5 punktów procentowych z 17 na12. Ze zmniejszeniem stawki podatku wiąże się również zmiana polegająca na likwidacji tzw. ulgi dla klasy średniej.

Iwona Myrcik, kierownik działu czynności sprawdzających podkreśla, że również rodzina korzysta na nowych rozwiązaniach. M in. przywracane bowiem są korzystne rozliczenia dla samotnych rodziców.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.