107,6 FM

List papieża o liturgii | Czy Europa idzie drogą św. Benedykta? | Ile Boga w harerstwie? | Silni w czasie burzy

Papież Franciszek ogłosił 29 czerwca List apostolski o liturgii „Desiderio desideravi”. Nie jest to nowa instrukcja z konkretnymi normami, lecz medytacja o liturgii i jej roli w ewangelizacji. Jest zachętą do ponownego odkrycia soborowego nauczania oraz do pielęgnowania w Kościele piękna liturgii, tak aby umożliwiała ona faktyczne spotkanie z Bogiem i była narzędziem ewangelizacji.
Dlaczego papież Franciszek napisał właśnie teraz list apostolski o liturgii? Wyjaśnia o. Łukasz Miśko OP, prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie.
cz.1

cz.2

Czy Europejczycy wciąż idą śladami św. Benedykta, patrona Europy, którego święto przypada 11 lipca? Pytamy ks. prof. Piotra Mazurkiewicza z UKSW.
cz.1

cz.2

"Mam szczerą wolę całym życiem pełnić służbę Bogu i Polsce…" Tak tradycyjnie zaczynało się przyrzeczenie harcerskie. Czy to się zmienia? O tym, ile Boga jest dziś w harcerstwie, opowiada kapelan harcerzy w archidiecezji katowickiej, ks. Piotr Larysz.
cz.1

cz.2

O warsztatach „Silni w czasie burzy”, które przygotowują chrześcijan na prześladowania m.in. w Kongo mówi Łukasz z Open Doors:

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..