107,6 FM

Krzysztof Mejer: Moja kampania w wyborach prezydenta Rudy Śl. nie będzie zadziorna i ostra, ale prospołeczna

– Moja kampania nie będzie zadziorna i ostra, ale prospołeczna – powiedział w Radiu eM, Krzysztof Mejer, do niedawna wiceprezydent Rudy Śl., obecnie kandydat na prezydenta. 11 września odbędą się przedterminowe wybory po śmierci dotychczasowej prezydent Grażyny Dziedzic.

Krzysztof Mejer: Moja kampania wyborcza na prezydenta Rudy Śl. nie będzie ostra, ale prospołeczna
Radio eM

– Oj, będzie się działo, bo to będzie nietypowy program wyborczy, a nie coś, co zaproponujemy z góry. Chcemy ten progam zupełnie inaczej stworzyć, chcemy zaangażować mieszkańców do jego tworzenia. Mam konkretny pomysł, który będziemy realizować jeszcze w sierpniu – mówił Krzysztof Mejer, nie zdradzając na razie założeń swojej kampanii wyborczej.

Odnosząc się do faktu, że prawdopodobnie poprą go partie stanowiące opozycję wobec PiS, gość Radia eM podkreślił, że jeszcze nie otrzymał od Platformy Obywatelskiej oficjalnego stanowiska z oparciem. – Nie urywam, że moją zaletą jest to, że nigdy nie byłem, nie jestem i  nie będę członkiem żadnej partii politycznej. Moją partią jest Ruda Śl. i jestem w tym mieście zakochany – mówił. Wyraził zadowolenie z poparcia m.in. stowarzyszenia Ruch Samorządowy TAK! Dla Polski. – To bardo cenne, że koledzy prezydenci, burmistrzowie, wójtowie wskazali właśnie mnie jako kandydata, który powinien kontynuować program, który realizowała przez wiele lat Grażyna Dziedzic.

Jako największe wyzwanie dla miasta, Krzysztof Mejer wskazał finanse i m.in. podwyżki wynagrodzeń dla pracowników instytucji samorządowych. Z kolei zapytany o to, z czego jest najbardziej dumny, jako były wiceprezydent Rudy Śląskiej, odpowiedział, że największą dumą napawa go to, że za rządów śp. Grażyny Dziedzic udało się wyrwać miasto z zapaści finansowej i spowodować, że miasto zaczęło dobrze się rozwijać.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.