107,6 FM

Tomasz Bujok: Efekt uchwały krajobrazowej już jest widoczny

- Efekt uchwały krajobrazowej już jest widoczny. Odsłoniło się wiele zielonej przestrzeni - mówił w Radiu eM burmistrz Wisły, Tomasz Bujok.

Tomasz Bujok: Efekt uchwały krajobrazowej już jest widoczny
Radio eM

Z naszym gościem rozmawialiśmy o efektach wprowadzonej w Wiśle uchwały krajobrazowej. Na mocy jej zapisów z miasta musiały zniknąć reklamy uliczne i billboardy. - Pozostało jeszcze kilka reklam, ale w 90 proc. są to reklamy, które zostały postawione z przepisami prawa i jest jeszcze czas, by je usunąć - powiedział burmistrz Wisły. - Osobiście jestem bardzo zadowolony z efektów. Z wielkim zrozumieniem naszych mieszkańców i przedsiębiorców udało się je osiągnąć - dodał Tomasz Bujok.

Burmistrza Wisły pytaliśmy też o obecną sytuację turystyczną w tej miejscowości. - Miniony weekend był optymistyczny pod względem frekwencji, ale wcześniej wielu z nas miało wątpliwości. Do tego weekendu rezerwacje wpadały z dnia na dzień, już nie na tydzień, a na 3-4 dni - powiedział Tomasz Bujok. Włodarz Wisły stwierdził, że ceny w jego miejscowości nadal są dość niskie w porównaniu do Karpacza czy Zakopanego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.