107,6 FM

Przyjdzie taki dzień, kiedy zło zostanie oddzielone od dobra

Podobne jest królestwo niebieskie do sieci. Mt 13,47

Mt 13, 47-53

Jezus powiedział do tłumów:
«Podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Zrozumieliście to wszystko?» Odpowiedzieli Mu: «Tak».

A On rzekł do nich: «Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare».

Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.

Podobne jest królestwo niebieskie do sieci. Mt 13,47

Ewangelia z komentarzem. Przyjdzie taki dzień, kiedy zło zostanie oddzielone od dobra
Gość Niedzielny

Obraz: wyciągnięta na piaszczysty brzeg sieć pełna ryb. Pochyleni przy segregacji rybacy. Naczynia pełne dobrych ryb. I gest odrzucania tych złych. Powtarzamy często zdanie – chińskie przysłowie: „Jeden obraz jest wart więcej niż tysiące słów”. Jezus tym jednym obrazem przypomina nam dwie prawdy o naszym życiu. Po pierwsze: dobro i zło funkcjonują obok siebie. Po drugie: przyjdzie taki dzień, kiedy zło zostanie oddzielone od dobra. Ono będzie odrzucone, a dobro pozostanie. I gdy używamy słów „dobro” lub „zło”, rozmywając je w świecie idei, pamiętajmy, że mówimy też o konkretnym człowieku i jego czynach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..