107,6 FM

Chorzów. Powrót roweru miejskiego w tym sezonie

Miasto podpisało z firmą Nextbike S.A. umowę na przekształcenie posiadanych jednośladów na rowery IV generacji oraz usługę operatorską na kontynuację systemu KAJTEROZ Chorzowski Rower Miejski.

Realizacja umowy podzielona jest na etapy. W pierwszym z nich wykonawca jest zobowiązany w ciągu 45 dni przekształcić 345 rowerów III generacji na rowery IV generacji. To najbardziej kosztochłonne zadanie. Jego realizacja pozwoli na podniesienie standardów jednośladów i przedłużenie ich żywotności. Ten etap obejmuje m.in. wyposażenie rowerów w moduły GPS. - Nie będziemy już mechanicznie wpinać ich w stojaki, tylko zablokujemy je w stacji zdalnie, za pomocą aplikacji. To zdecydowanie wygodniejsze - tłumaczy Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Przedstawiciel urzędu miasta przyznali, że sporym problemem były akty wandalizmu. Nowy sprzęt ma być lepiej zabezpieczony. - Dzięki temu w sposób znaczący zostanie ograniczona możliwość ich kradzieży i zniszczenia - mówi M. Michalik.

Drugi etap umowy obejmuje świadczenie usługi operatorskiej, czyli zarządzanie i utrzymanie systemu KAJTEROZ Chorzowski Rower Miejski, kompleksowe serwisowanie i magazynowanie jednośladów. Zgodnie z umową rowery pojawią się w Chorzowie na początku września i będą dostępne do końca sezonu rowerowego. System ma umożliwić najem i zwrot roweru przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia w sezonie rowerowym w roku 2022 roku.

Ostatni etap umowy to posezonowa konserwacja rowerów.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama