107,6 FM

Marek Wesoły: Chciałbym, aby to Ruda Śląska narzucała tempo w aglomeracji śląskiej

- Chciałbym, aby to Ruda Śląska narzucała tempo w aglomeracji śląskiej - mówił w Radiu eM Marek Wesoły. Kandydat na prezydenta miasta przedstawił flagowy element swojej kampanii wyborczej. To zagospodarowanie terenów po kopalni Pokój.

Marek Wesoły: Chciałbym, aby to Ruda Śląska narzucała tempo w aglomeracji śląskiej
Radio eM

Włączenie 64 hektarów w tkankę miasta miałoby sprawić, że Ruda Śląska doczekałaby się swojego centrum z prawdziwego zdarzenia. Dobrze skomunikowany "Central Park Ruda Śląska" byłby propozycją dla mieszkańców całej aglomeracji.

Poseł odniósł się także do powtarzanych w mediach społecznościowych pytań, dlaczego startuje jako kandydat niezależny, skoro jasne jest, że reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość. "Moje poglądy są ugruntowane. Jeśli chce się uczestniczyć w dużej polityce - na szczeblu Sejmu, Senatu to dzisiaj demokracja nie ma innych propozycji poza tymi, które mamy w Polsce i na całym świecie - czyli przynależność do partii politycznych". Poseł wskazał jednak, że już wcześniej zapowiadał: "przy najbliższych wyborach samorządowych jeszcze raz będę ubiegał się o fotel prezydenta - i że będę ubiegał się z komitetu niezależnego". Jak dodał, w miastach "ludzie chcą po prostu wybierać ludzi" i jego decyzja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców. Marek Wesoły zapowiedział "pozytywną kampanię", w której będzie "uciekać od dużej polityki". W jego ocenie Ruda Śląska wciąż jest miastem "wielu niewykorzystanych szans".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama