107,6 FM

KE: Polska przyjęła w czerwcu najwięcej uchodźców z Ukrainy

Polska była w czerwcu zdecydowanym liderem wśród państw Unii Europejskiej pod względem liczby uchodźców przybyłych z Ukrainy; z ochrony tymczasowej skorzystało w Polsce ponad 60 tys. osób, natomiast w drugiej w tym zestawieniu Rumunii ponad 10 tys. - poinformowała w piątek Komisja Europejska.

Kolejne miejsca zajęły Irlandia i Bułgaria. Do każdego z tych krajów przyjechało blisko 7 tys. Ukraińców - powiadomiła KE na Twitterze (https://tinyurl.com/y7pn335m).

Unijna instytucja podkreśliła w swoim komunikacie, że te dane nie są kompletne, ponieważ brakuje informacji na temat liczby ukraińskich uchodźców, przyjętych w czerwcu m.in. przez Niemcy, Włochy, Czechy, Hiszpanię, Holandię i Austrię.

Jak przekazała w piątek w godzinach porannych polska Straż Graniczna, od 24 lutego, czyli początku inwazji Rosji na sąsiedni kraj, granicę z Polską przekroczyło 5,274 mln obywateli Ukrainy, a z Polski na Ukrainę, wyjechało 3,384 mln osób. W ciągu minionej doby do naszego kraju przybyło około 25 tys. Ukraińców. Podobna liczba obywateli Ukrainy przemieściła się też w przeciwnym kierunku.

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama