107,6 FM

Zaproszenia ślubne z motywem kwiatowym są wciąż modne

Dawniej zaproszenia ślubne z motywem kwiatowym były popularne tylko na ślubach wiosennych. Teraz są one również wykorzystywane na letnie, jesienne i zimowe wesela.

Najlepszą rzeczą w zaproszeniu kwiatowym jest to, że można użyć swojej wyobraźni, aby wymyślić kilka naprawdę pięknych wzorów bez konieczności posiadania dużego doświadczenia lub wiedzy w tej dziedzinie. Zaproszenie kwiatowe daje możliwość pokazania swojej kreatywności przy użyciu różnych kolorów i kształtów kwiatów, które mogą być łączone razem na różne sposoby w zależności od potrzeb.

Jeżeli szukacie zaproszeń ślubnych warto rozejrzeć się po internecie. Sklepy internetowe takie jak amelia-wedding.pl oferują wiele zaproszeń ślubnych w tym zaproszenia z motywem kwiatowym.

Zaproszenia na wesele przeszły długą drogę od epoki wiktoriańskiej. Wtedy były one formalne, drogie i wymagały obszernego czasu na wysłanie. Dzisiejsze pary częściej wybierają nieformalny styl z kilkoma elementami tradycyjnej etykiety. Mimo to motywy kwiatowe są często wybierane jako projekt zaproszenia ślubnego.

Dlaczego warto wybrać motyw kwiatowy do zaproszeń ślubnych?

Kwiaty są symbolem uczucia i troski. Są wyrazem Twojej troski i pokazują, że poświęciliście czas, aby pomyśleć o odbiorcy. Kwiaty są również oznaką dobrego smaku; odzwierciedlają wasz związek z osobą, która je otrzymuje. Jeśli jesteście bliskimi przyjaciółmi lub członkami rodziny, często zdarza się, że Wasze prezenty są mniej formalne i bardziej osobiste niż te, które dostaje ktoś, kto jeszcze nie zna Was wystarczająco dobrze — dotyczy to również kompozycji kwiatowych na ślub!

Kwiaty były używane jako symbole w historii wielu kultur na całym świecie: od starożytnych ceremonii religijnych na Olimpie, gdzie świeżo ścięte kwiaty były wrzucane do rzek jako ofiary podczas wiosennych festiwali; aż do czasów współczesnych, kiedy żony wojskowych wysyłały sztuczne kwiaty zza oceanu podczas konfliktów z czasów I i II wojny światowej.

Zaproszenia ślubne z motywem kwiatowym sprawią, że Twoi goście będą chcieli przyjść na Twój ślub!

Jeśli chodzi o zaproszenia na ślub, istnieje wiele opcji do wyboru. Jeśli Wasz ślub jest wiosną lub latem, lub jeśli wasz motyw przewodni ślubu jest kwiatowy, możecie rozważyć włączenie kwiatów do Waszych zaproszeń.

Kwiaty mogą być użyte na wiele sposobów: jako akcent na kopercie, jako część projektu na samym zaproszeniu, a nawet jako centralny element na Waszym stole podczas przyjęcia. Jeśli macie określony kolor kwiatów w głowie, rozważcie użycie tego koloru w jakiś sposób na Waszym zaproszeniu — być może dodając go do koperty lub używając jako tła dla Waszego indywidualnego projektu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając zaproszenia ślubne?

Wybierając swoje zaproszenie ślubne, nie można patrzeć tylko i wyłącznie na ich motyw. Warto również wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • Czcionka: Możecie być kuszeni, aby wybrać zabawną, fantazyjną czcionkę, ale najlepiej jest zachować prostote i łatwość odczytania, nawet jeśli oznacza to przejście z bardziej tradycyjną czcionką.
  • Jakość papieru: Upewnij się, że nie płacisz za zaproszenia, które łatwo będzie można zniszczyć. Niektóre z najlepszych papierów do zaproszeń ślubnych to gruby karton lub papier z teksturą lnu, który sprawia wrażenie solidnego i trwałego.
  • Rozmiar samego zaproszenia: Jest to szczególnie ważne, jeśli planujesz wysyłać zaproszenia zamiast klasycznego rozwożenia — chcesz mieć pewność, że nikt nie będzie miał problemów ze zmieszczeniem ich w swojej skrzynce pocztowej!

Kiedy warto rozdać zaproszenia ślubne?

Najlepszy czas na wręczenie zaproszeń ślubnych zależy od tego, jaki rodzaj ślubu planujecie i z jakim wyprzedzeniem chcielibyście, aby Wasi goście dowiedzieli się o nim. Jeśli będzie to intymna ceremonia tylko z bliskimi przyjaciółmi i rodziną, to prawdopodobnie najlepiej jest wysłać zaproszenia sześć miesięcy przed wielkim dniem. Natomiast jeśli wasz ślub będzie bardziej huczny taki jak duże przyjęcie lub nawet ceremonia na świeżym powietrzu z setkami gości, to lepiej rozdać zaproszenia co najmniej rok przed wydarzeniem, aby ludzie mieli czas na przygotowanie się!

Podsumowanie

Motywy kwiatowe to wciąż potężny trend modowy w branży ślubnej, który można wykorzystać również na zaproszeniach ślubnych. Wybór idealnego stylu kwiatowego na zaproszenia musi być dokonany z wielką starannością i uwagą, ponieważ najważniejsze jest, aby były one autentycznym odwzorowaniem samego wydarzenia. Istnieje kilka bardzo ważnych zasad, o których należy pamiętać przy wyborze wzoru kwiatowego, który ma ozdobić zaproszenia. Dopasowanie wzorów pomiędzy zaproszeniami ma sens, ponieważ pokazuje, że pary włożyły pomysł w temat, który wybrały na swój wielki dzień.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama