107,6 FM

Tychy. Fortepian plenerowy ponownie w mieście

Od soboty 13 sierpnia na pl. Baczyńskiego znowu rozbrzmiewać będzie muzyka, a każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił, zasiadając za plenerowym fortepianem.

Podobnie jak w maju, kiedy ogólnodostępny instrument na dwa tygodnie pojawił się w popularnej tyskiej przestrzeni, od najbliższej soboty można będzie tu posłuchać koncertów profesjonalnych muzyków i załapać się na te spontaniczne. - W maju fortepian odwiedzały pojedyncze osoby, grupy szkolne i przedszkolne czy całe rodziny. Żywe zainteresowanie instrumentem przyniosła także seria koncertów, organizowana przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach, kiedy za klawiaturą zasiedli m.in. Henryk Jan Botor czy Mateusz Krzyżowski. Dlatego zdecydowaliśmy, że fortepian plenerowy powinien stanąć na pl. Baczyńskiego ponownie - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta ds. społecznych.

W sobotę 13 sierpnia na pl. Baczyńskiego odbędzie się pierwszy z serii koncertów na plenerowym fortepianie. Kolejne odbywać się będą w wybrane soboty aż do września według harmonogramu:

 • 13 sierpnia, sobota, godz. 17
  Wiązanka mistrzów fortepianu i perełki muzyki filmowej
  Wykonawca: Kamila Wojtala
 • 27 sierpnia, sobota, godz. 17
  Muzyka klasyczna na cztery ręce
  Wykonawcy: Agnieszka i Piotr Kopińscy
 • 3 września, sobota, godz. 17
  Letnie impresje
  Wykonawczynie: Katarzyna Rzeszutek - fortepian i Grażyna Jurszy - flet
 • 10 września, sobota, godz. 17
  Tribute to Wodecki
  Wykonawca: Klaudiusz Jania

Organizatorzy zapraszają do muzycznej zabawy amatorów i profesjonalistów - na fortepianie można zorganizować spontaniczny recital, koncert ze znajomymi albo po prostu pobawić się z dziećmi. Fortepiany plenerowe robią coraz większą furorę w Polsce i za granicą. Obecnie na podobnych instrumentach można zagrać w plenerze np. w Katowicach.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama