107,6 FM

Abp Wiktor Skworc zaprasza kobiety do Piekar Śląskich

Abp Wiktor Skworc zaprosił kobiety i dziewczęta do Piekar Śląskich. W niedzielę 21 sierpnia w Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się doroczna pielgrzymka stanowa. Przypada ona zawsze w niedzielę po Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: "Posłani w pokoju Chrystusa", a gościem specjalnym będzie abp Józef Górzyński, metropolita warmiński.

Metropolita katowicki wyraził nadzieję na spotkanie z liczną rzeszą kobiet na Piekarskim Wzgórzu. – Mam nadzieję, że na piekarskim wzgórzu spotkam się zarówno z reprezentacją kobiet każdej parafii, jak również z przedstawicielkami wszystkich wspólnot zakonnych posługujących w naszej archidiecezji – czytamy w komunikacie.

Arcybiskup dziękuje też osobom życia konsekrowanego, szczególnie ze wspólnot kontemplacyjnych w Polsce i za granicą, za modlitewne wsparcie oraz ofiarowanie cierpień w intencji piekarskich pątniczek, duchowych owoców pielgrzymki, a także dobrej pogody. Poleca pielgrzymkę modlitwie całej archidiecezjalnej wspólnoty.

Jednocześnie prosi duszpasterzy parafialnych oraz krewnych i bliskich piekarskich pątniczek o ułatwienie im dotarcia do Piekar Śląskich w ramach wspólnie organizowanych wyjazdów. – Mając na uwadze czas wakacji i urlopów, już dzisiaj wyrażam wdzięczność kapłanom za podjęcie w dniu pielgrzymki posługi spowiedzi św., a nadzwyczajnym szafarzom za rozdzielanie Komunii św. podczas Mszy św. pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego – pisze abp Skworc.

Kobietom i dziewczętom hierarcha życzy duchowego przygotowania się do pielgrzymki, szczęśliwego dotarcia do Piekar Śląskich i umocnienia w wyznawaniu na co dzień Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.

Metropolita katowicki przypomina wszystkim diecezjanom o transmisji pielgrzymki od godz. 10.00 w Telewizji Polonia, TVP Katowice, a także na falach Radia eM i Radia Katowice.

Wydarzenie odbywa się pod hasłem: "Posłani w pokoju Chrystusa". Rozpocznie się na piekarskim wzgórzu o godz. 8.00 wspólnym śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. W tym roku już bez pandemicznych ograniczeń organizatorzy zachęcają do licznego przybywania na piekarskie wzgórze także poprzez organizowanie pielgrzymkowych grup zarówno pieszych, jak i rowerowych oraz autokarowych.

Mszy św. na kalwaryjskim wzgórzu, która rozpocznie się o godz. 11.00, będzie przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Wygłosi on także homilię.

Nie zabraknie słowa społecznego metropolity katowickiego. Popołudniową część spotkania wypełnią godzina ewangelizacyjna oraz nieszpory maryjne, które rozpoczną się o godz. 15.00, a którym przewodniczyć będzie bp Tadeusz Kusy z Republiki Środkowoafrykańskiej. Podczas nabożeństwa swoim słowem podzieli się z wiernymi biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Adam Wodarczyk.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama