107,6 FM

Rolki k2

Jazda na rolkach to łączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to połączenie doskonałej rozrywki, świetnego sposobu spędzania wolnego czasu, dobroczynnego działania na stan zdrowia oraz często ekonomicznego i ekologicznego środka transportu. Uprawianie sportu w formie rekreacyjnej spotyka się z coraz większą popularnością, a przemieszczanie się za pomocą pracy własnych mięśni, to jeden z nich.

Rolki K2 są dość łatwe w obsłudze, a odpowiednio serwisowane potrafią służyć wiele lat. W sklepach Intersport znajdziemy rolki amerykańskiej marki K2, które mają ciekawy design a dostępny wachlarz modeli, pozwoli na dobranie odpowiednich rolek do naszych potrzeb. Marka K2 to nie tylko wieloletnia tradycja, ale również doświadczenie i innowacyjne technologie, które wspierają każdego w uprawianiu sportu.

Jakie rolki K2 i dla kogo 

Rolki dzielimy nie tylko ze względu na typ, ale również ze względu na płeć i wiek użytkowników. 

  • Rolki męskie – jeden z typów łyżworolek dla dorosłych. Męskie modele najczęściej mają stonowaną kolorystykę i energiczny design, ale różnice w stosunku do damskich są nie tylko wizualne. Te męskie zazwyczaj są trochę szersze od damskich nawet przy tej samej długości buta. 
  • Rolki damskie – są bardziej dopasowane do drobniejszej budowy stóp, są węższe i najczęściej pod względem wizualnym są delikatniejsze. 
  • Rolki dziecięce (dziewczęce i chłopięce) – dla dzieci najkorzystniej wybrać łyżworolki z regulowaną długością, które można będzie dopasować do rosnącej stopy dziecka. 

Ważne elementy konstrukcji rolek K2

Marka K2 zrewolucjonizowała rynek wprowadzając ponad pięćdziesiąt lat temu w świat rolkarstwa miękkiego buta. But to głównym kryterium, który klasyfikuje rolki jako rekreacyjne bądź np. wyczynowe, jest rodzaj użytego buta. Cholewka może być wykonana z miękkich materiałów, które oferują optymalną przewiewność i zapewniają wysoki komfort użytkowania, jak na przykład w bardzo popularnym modelu K2 Kinetic.

Kolejna sprawa to kółka, im większe kółka tym rolki będą szybsze. Oprócz wielkości kółek ważna też jest ich twardość. Poziom twardości oznaczany jest literką A i odpowiednią liczbą, im wyższa liczba tym twardsze kółka. Twarde koła mają mniejszy opór toczenia, dlatego można jechać na nich z większą prędkością, ale jazda już nie jest taka płynna i czuć wszystkie nierówności terenu. Natomiast kółka miękkie to gwarancja większego komfortu, jednak trwałość ich jest krótsza. 

Płoza to bardzo istotny element w konstrukcji. Płoza aluminiowa jak w modelu K2 F.I.T. 80 Alu charakteryzuje się lekkością, sztywnością i trwałością. Kompozyt za to daje lepszy komfort jazdy, ponieważ lepiej amortyzuje drgania. Jest on przede wszystkim stosowany w rolkach dziecięcych jak na przykład K2 Velocity.

Dodatkowo zastosowanie konkretnego rodzaju łożysk również przekłada się na komfort jazdy oraz trwałość danego modelu. W łyżworolkach K2 zastosowano łożyska według standardu ABEC, który oparty jest na zbiorze parametrów wykorzystywanych do produkcji łożysk kulkowych. Im wyższa cyfra przy oznaczeniu ABEC, tym kółka na łożyskach będą kręcić się płynnej i szybciej.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama