107,6 FM

MacBook czy komputer stacjonarny Mac – co wybrać?

iMac jest przeciwieństwem MacBooka Air - to komputer stacjonarny, przystosowany do pracy w jednym miejscu - w domu lub biurze. Które urządzenie będzie lepsze? Czy lepiej postawić na MacBooka czy na iMaca? Czas przyjrzeć się zaletom obu opcji!

Komputery od Apple to, niezależnie od modelu, dopracowany, wydajnie działający sprzęt. Podobnie jak w przypadku innych producentów, możemy wybierać między komputerem przenośnym, czyli MacBookiem, a opcją stacjonarną, czyli komputerem iMac.

Które urządzenie będzie lepsze? Zacznijmy od tego, że wśród laptopów możemy wybierać między lekkimi i wygodnymi w korzystaniu z każdego miejsca na świecie MacBookami Air a stworzonymi dla profesjonalistów MacBookami Pro.

W tym kontekście, iMac jest przeciwieństwem MacBooka Air - to komputer stacjonarny, przystosowany do pracy w jednym miejscu - w domu lub biurze. Dlatego MacBook Air będzie raczej sprzętem dodatkowym dla posiadacza iMaca, a nie takim, który może go zastąpić.

Co innego MacBook Pro, który łączy mocną specyfikację z mobilnością. Czy lepiej postawić na MacBooka czy na iMaca? Czas przyjrzeć się zaletom obu opcji!

MacBook czy iMac? Na który komputer lepiej postawić?

Dylemat, który sprzęt wybrać, nie jest łatwy do rozwiązania. Zarówno MacBook, jak i komputer stacjonarny Mac, mają wiele zalet, które mogą przeważyć na ich korzyść.

Najmocniejszą stroną MacBooka Pro w kontekście iMaca jest jego mobilność. Komputer, który waży mniej niż 1,5 kg, łatwo przenosić z miejsca na miejsce, co umożliwia pracę z dowolnego kraju na świecie. Dobrze wpisuje się w potrzeby wielu zawodów kreatywnych, których przedstawiciele preferują pracę zdalną - na przykład graficy, filmowcy, twórcy muzyki lub architekci.

Ci sami użytkownicy docenią jednak potężną specyfikację iMaca i wygodny, wielki ekran tego komputera, na który można dostrzec najdrobniejsze szczegóły. Dlatego pracując z domu lub biura, a nie z drugiego końca świata, iMac wydaje się kuszącą opcją dla osób pracujących z obrazem lub dźwiękiem. Zwłaszcza dla tych ostatnich iMac będzie optymalnym wyborem - jest wyposażony bowiem w system głośników zachwycających potężnym dźwiękiem w doskonałej jakości.

Oba sprzęty doskonale współpracują też z innymi urządzeniami w ekosystemie Apple - telefonem iPhone czy iPadem.

MacBook i iMac - polecane modele

Niezależnie od tego, czy bardziej do nas przemawia mobilność, czy doskonała jakość obrazu i dźwięku, możemy wybierać spośród kilku modeli zarówno MacBooka Pro, jak również iMaca.

Które będą najlepszym wyborem?

  • Komputer All-in-One APPLE iMac 24 Retina 4.5K M1 - najmocniejszy iMac z czipem M1. Odznacza się olśniewającym wyświetlaczem Retina 4,5K o przekątnej 24 cali, z szeroką gamą kolorów P3 i jasnością 500 nitów. Ale to nie koniec! Krystalicznie czysta jakość nagrywanego dźwięku to zasługa trzech mikrofonów studyjnych, a przy odtwarzaniu - układu sześciu wysokiej klasy głośników. Komputer łatwo połączyć z akcesoriami audi i video dzięki złączom - wyposażony jest w dwa porty Thunderbolt / USB 4 i dwa porty USB 3.
  • Laptop APPLE MacBook Pro 13.3 M2 - to najnowsza odsłona MacBooka Pro, z 2022 roku. Zdecydowanie robi wrażenie! Szybsze 8-rdzeniowe CPU i 10-rdzeniowe GPU z łatwością radzą sobie z wymagającymi zadaniami związanymi z filmami, dźwiękiem lub grafiką. Akcesoria podłączymy dzięki dwóm złączom Thunderbolt. Komputer jest lekki, waży zaledwie 1,4 kg.

Zarówno MacBooka Pro, jak i iMaca, możemy kupić w bardziej okazyjnej cenie, wybierając którąś z poprzednich wersji tego sprzętu. Dobrze jednak starannie porównać specyfikację, by postawić na naprawdę mocne urządzenie, które spełni wszystkie nasze wymagania.

Komputery stacjonarne Mac i laptopy MacBook Pro w sklepie MediaMarkt cieszą się dużą popularnością - co przekłada się choćby na liczbę dodanych recenzji produktów. To również warta uwagi lektura przed dokonaniem ostatecznego wyboru sprzętu!

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama