107,6 FM

Śląskie. Dodatek węglowy. Wpływa coraz więcej wniosków, rośnie zainteresowanie

Z dnia na dzień rośnie zainteresowanie dodatkiem węglowym w woj. śląskim. Po tygodniu od rozpoczęcia składania wniosków reporter Radia eM odwiedził punkty w Zabrzu oraz w Jaworznie, gdzie dokumenty można oddawać.

Minął pierwszy tydzień składania wniosków o dodatek węglowy. Od 17 września o dodatkowe 3 tysiące złotych mogą starać się osoby ogrzewające dom paliwem zawierającym co najmniej 85% węgla.

Nasz reporter sprawdził jak wygląda zainteresowanie wnioskiem w regionie. W Katowicach wzrasta ono powoli, a liczba złożonych dokumentów wynosi niecałe 3 tysiące. Mówi Sandra Hajduk z katowickiego magistratu:

W mieście można składać wnioski we wszystkich punktach terenowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, których w stolicy województwa jest łącznie dziesięć.

Wśród wypełniających formularz najczęściej pojawiały się głosy, że przy obecnych tonach węgla 3000 złotych to wsparcie niewystarczające:

Póki co wniosek mogą składać osoby ogrzewające dom paliwem zawierającym co najmniej 85% węgla. Rząd ogłosił już rozszerzenie tej możliwości na używających peletu, gazu oraz oleju opałowego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama