107,6 FM

Oburzenie z powodu nagiego spektaklu na festynie ku czci Matki Bożej; lokalne władze przepraszają

Podczas trwającego tradycyjnego festynu ku czci Matki Bożej de la Vega w Barajas de Melo (Cuenca, Hiszpania) grupa tancerzy zaprezentowała sceny seksu z odsłoniętymi genitaliami. Spektakl był częścią oficjalnego programu obchodów, który zatwierdziły socjalistyczne władze gminy.

Centroprawicowa opozycyjna PP zwróciła się do burmistrza Milagrosy Llorente (PSOE) o wyjaśnienia.

"Odtwarzanie scen seksu i eksponowanie narządów płciowych podczas tradycyjnych obchodów było całkowicie zbędne - stwierdziła PP w środowym komunikacie, do którego dołączyła video. - Ten spektakl został opłacony z publicznych pieniędzy, a jeżeli na występach były obecne osoby nieletnie, mogło dojść do przestępstwa".

Dodatkowo PP zwróciła uwagę, że doroczny festyn ku czci Matki Bożej de la Vega jest wydarzeniem długo wyczekiwanym przez mieszkańców i przyjezdnych, celebrowanym z radością w rodzinie i wśród przyjaciół.

"Tradycje i święta w naszych miastach i gminach powinny być wzbogacane o działania, które czynią nas lepszymi, a nie takimi, które upodlają; a burmistrze ponoszą za to odpowiedzialność" - głosi komunikat PP.

W środę miało miejsce tradycyjne składanie kwiatów dla Matki Bożej de la Vega, a czwartek jest dniem patronki miejscowości. PP oczekuje, że władze gminy nie przygotowały innych "nieodpowiednich w treściach niespodzianek" - konkluduje komunikat.

Władze Barajas de Melo już przeprosiły na Facebooku za wydarzenie. Tłumaczyły, że zakontraktowana na festyn firma nie zastosowała się do instrukcji odnośnie do treści przedstawienia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama