107,6 FM

Gen. Bogusław Pacek: To duży przełom w tej wojnie

- To co stało się w obwodzie charkowskim to duży przełom w tej wojnie - powiedział w Radiu eM Bogusław Pacek, generał dywizji Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Z naszym gościem rozmawialiśmy o ukraińskiej kontrofensywie.

Gen. Bogusław Pacek: To duży przełom w tej wojnie
Radio eM

Gościa "Rozmowy poranka" pytaliśmy, czy ukraińska kontrofensywa odnosi tak duży sukces, jak pokazują media. - Te relacje powodują wrażenie, że wojna może się skończyć za kilka dni, a Ukraińcy triumfują na całym obszarze Ukrainy. Tak dobrze nie jest - mówił gen. Pacek. Ostatnie działania strony ukraińskiej w obwodzie charkowskim określił jednak jako duży przełom. - To są skuteczne działania i skuteczne natarcie, to jest powód do satysfakcji. Po raz pierwszy od wielu miesięcy możemy powiedzieć, że to jest kontrofensywa - podkreślił generał.

Gen. Pacek dodał, że ta operacja będzie miała duży efekt psychologiczny. - Kiedy kontaktuję się z kolegami Ukrainy, to oni odżyli, są pełni radości, prawie euforii - powiedział gość "Rozmowy poranka". - Nie można też nie dostrzegać efektów militarnych i trzeba pokazać skuteczne działanie Ukrainy wspieranej przez Zachód - dodał.   

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.