107,6 FM

Dominik Kolorz: Należy mówić ludziom wprost, że będzie problem z ogrzewaniem

- Należy mówić ludziom wprost, że w tym roku będzie problem z ogrzewaniem - mówił w Radiu eM szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności", Dominik Kolorz.

Dominik Kolorz: Należy mówić ludziom wprost, że będzie problem z ogrzewaniem
Radio eM

Jak powiedział poranny gość Radia eM - problem będzie dotyczyć głównie odbiorców indywidualnych, którzy korzystają z węgla, nawet mimo milionów ton, które płyną do Polski. - Za chwilę w Polsce znajdzie się 12 milionów ton węgla, ale będzie to miał słabego gatunku. Jak się uda z niego uzyskać 1,5 miliona ton węgla opałowego to będzie sukces. Czyli braknie jeszcze w granicach 2,5-3 milionów ton - wyliczył Dominik Kolorz.

Śląsko-dąbrowska "Solidarność" ogłosiła w ubiegłym tygodniu pogotowie strajkowe w reakcji na drożyznę, inflację i wysokie ceny energii. - Przedstawiciele rządu otoczyli się w kokonie i wszystko wiedzą najlepiej - stwierdził szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności". - Nasze postulaty są bardzo proste do wprowadzenia, np. likwidacja obliga giełdowego od razu powinna spowodować spadek cen energii o 50 procent - powiedział Dominik Kolorz. Na odniesienie są do postulatów związek dał rządowi czas do 15 października.

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.