107,6 FM

Księża z rakietą i brewiarzem

Kapłani z różnych diecezji i kilku krajów spotkali się w dniach 5-7 września br. na XXII Mistrzostwach Polski Księży. Po raz kolejny rozgrywki te zorganizował ks. prałat Józef Caputa z parafii św. Wojciecha w Krakowie na os. Bronowickim.

Zawodnicy rywalizowali na kortach „Park Tenis Żywiec” w 3 kategoriach: OPEN, 55+ oraz 70+. Zorganizowano również grę podwójną oraz turniej pocieszenia dla tych, którzy ponieśli porażkę we wcześniejszych fazach. 

Kategorię OPEN po raz kolejny w swojej karierze wygrał franciszkanin o. Daniel Waszek, posługujący na co dzień we Włoszech. Ks. Kazimierz Piwowar (diec. przemyska) okazał się najlepszy w kategorii 55+, natomiast wśród uczestników najstarszych i najbardziej doświadczonych zwyciężył ks. Józef Mikołajczak (diec. poznańska). 

W grze podwójnej po wielu emocjonujących meczach I miejsce zajęli o. Daniel Waszek i ks. Bogusław Skotarek (diec. tarnowska). 

Po raz pierwszy w historii rozgrywek wręczone zostały statuetki tzw. Wielkiego Szlema dla kapłanów, którzy zdobyli Mistrzostwo Polski, Halowe Mistrzostwo Polski i Międzynarodowe Mistrzostwo Polski. Sztuka ta udała się zaledwie 4 osobom: ks. Marcinowi Gęsikowskiemu, ks. Krzysztofowi Jarmule, ks. Józefowi Mikołajczakowi oraz ks. Józefowi Capucie.

Turniej w Żywcu był okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim pozwolił kapłanom spotkać się przy Chrystusowym ołtarzu na codziennej Eucharystii. Był czas na modlitwę, rozmowy i braterską radość. Księża katecheci wzięli dodatkowo udział w warsztatach „Wymiary porażki i sukcesu katechetycznego”, dzięki czemu mogli pogłębić swoją wiedzę i ubogacić się wzajemnymi spostrzeżeniami dotyczącymi posługi w szkole. 

Pozdrowienie dla uczestników przesłał biskup Ryan Jimenez z Chalan Kanoa na Marianach Północnych. Zapewnił o swojej modlitwie oraz ofiarował za wszystkich Mszę świętą. Jednocześnie wyraził pragnienia wzięcia udziału w kolejnej edycji zawodów. 

Ks. Józef Caputa, organizator rozgrywek, już teraz zaprasza na przyszły rok, w którym odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Księży. Poza polskimi duszpasterzami na korcie pojawią się kapłani z Czech, Słowacji, Danii, Włoch i innych części świata. Walka będzie zacięta, ale też jak zawsze przepojona duchem fair-play. Przygotowania czas zacząć!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama