107,6 FM

Sprzedajesz dom po raz pierwszy?

Na pewno masz mnóstwo pytań, a my rozwiejemy wątpliwości.

Sprzedaż domu bardzo różni się od jego kupna. Kupno domu wiąże się z emocjami i uczuciami, natomiast sprzedaż domu koncentruje się na tym, co agenci lubią nazywać maksymalizacją potencjału zysku.

Wyceń swój dom dokładnie

Nie chcesz wywołać złego wrażenia, wyceniając dom wysoko, a potem go obniżając. Pomoże Ci w tym renomowany agent nieruchomości. Lepiej będzie, jeśli wybierzesz doświadczonego agenta nieruchomości, który sprzedaje sporą liczbę ofert, najlepiej w Twojej okolicy. Twój agent przeanalizuje porównywalne sprzedaże i przygotuje szacunkową wartość.

Home-Staging zwiększa siłę sprzedaży i atrakcyjność mieszkania

Poproś swojego agenta o radę w sprawie przygotowania domu do sprzedaży. Większość domów prezentuje się lepiej, gdy usunie się z nich około połowy mebli. Jeśli kupujący wchodzi do domu i zastanawia się, czy ktoś w nim mieszka, to znaczy, że wykonałeś swoją pracę poprawnie. Rozważ home-staging, żeby zwiększyć swoją siłę sprzedaży. Malowanie jest najbardziej efektywnym usprawnieniem, jakiego możesz dokonać.

Najlepszy dzień na wystawienie domu na sprzedaż

Wybierz najlepszy dzień na wystawienie domu na sprzedaż. Ten okres będzie się różnił w zależności od lokalnej społeczności, pogody, pory roku i wielu innych czynników, w tym stanu obecnego rynku nieruchomości. W zasadzie masz jedną szansę, żeby zaprezentować swój dom w jak najlepszym świetle w pierwszym dniu na rynku.

Zapytaj o standardową prowizję agenta od nieruchomości

Jeżeli standardowa prowizja agenta ds. nieruchomości wydaje się rozsądna, zastanów się, jakie korzyści przyniesie ci zatrudnienie tej osoby. Sprawdź, jak działał agent. Nie oczekuj, że agent z pełną obsługą będzie udzielał rabatów. Zawarcie umowy to dopiero początek; musisz doprowadzić ją aż do zamknięcia.

Bądź elastyczny, jeśli chodzi o pokazy domu

Bądź elastyczny w kwestii pokazów. Jeśli pokazy w domu są zbyt dużym obciążeniem, rozważ wyjazd w pierwszy weekend, kiedy Twój dom jest na rynku. Najlepszym sposobem na sprzedanie domu jest wpuszczenie kupującego do środka z jego agentem, żeby zwiedził go w ciszy i spokoju. Agenci kupujących wolą pokazywać bez przeszkód. Opuść dom, kiedy pojawią się kupujący. W portalu o nieruchomościach znajdziesz wiele ciekawych porad ogloszenia24m.pl

Zorganizuj dom otwarty

Pozwól na zorganizowanie otwartego domu, jeśli Twój dom jest do tego przystosowany. Nie każdy dom jest dobrym kandydatem na dom otwarty. Jeśli Twój dom znajduje się w okolicy o dużym natężeniu ruchu, jest to zazwyczaj oznaka, że można oczekiwać, iż znaki otwartego domu przyciągną gości.

Przejrzyj swoją ofertę online

Przejrzyj ofertę domu na różnych stronach internetowych, aby upewnić się, że przekazywane informacje są dokładne. Agenci robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić dokładność, ale ponieważ jest to Twój dom, znasz szczegóły lepiej niż ktokolwiek inny. Jeśli zauważysz brak jakiejś funkcji, natychmiast skontaktuj się z agentem i poproś o jej uwzględnienie.

Szybka odpowiedź na ofertę kupna
Postaraj się szybko odpowiedzieć na ofertę kupna. Wiele ofert zakupu zawiera datę, do której oferta wygasa. Może to doprowadzić kupujących do szału, jeśli będą musieli czekać, aż sprzedający zdecyduje, czy przyjąć ich ofertę, czy też złożyć kontrofertę.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama