107,6 FM

Firma tylko online

Przedsiębiorca nie złoży już wniosku do CEIDG na papierze. Musi mieć internet - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

"Rząd przyspiesza cyfryzację biznesu. Za dwa lata wnioski o założenie firmy będą mogły być składane wyłącznie online. Tak wynika z opublikowanego przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii projektu nowelizacji ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG)" - czytamy we wtorkowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Cytowani przez gazetę eksperci nie widzą zagrożeń związanych z elektroniczną rejestracją firmy. Jak pisze "Rz", obecnie sprawy w CEIDG załatwia przez internet około 60 proc. przedsiębiorców.

"Elektroniczne wnioski o rozpoczęcie działalności gospodarczej mają być obowiązkowe od 1 października 2024 r. Pozostałe, np. o zawieszenie biznesu czy zmianę wpisu, będą przyjmowane w papierze do 1 października 2026 r." - informuje "Rz".

Jak dodaje, Ministerstwo Rozwoju podkreśla, że digitalizacja wniosków do CEIDG to część szerszego procesu elektronizacji.

W przyszłym roku wszystkie kontakty przedsiębiorców z ZUS odbywać się będą za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE), natomiast od 1 października 2026 r. obowiązkowy będzie adres do doręczeń elektronicznych - czytamy.

Przeczytaj:  Ustawa o wsparciu odbiorców ciepła opublikowana

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama