107,6 FM

Marcin Marszołek: Taryfikator mandatów niesłusznie rezygnuje z profilaktyki, jaką jest odrabianie punktów

Gość "Rozmowy Poranka" przekonywał, że kursy, na jakie byli kierowani kierowcy chcący zmniejszyć liczbę punktów karnych, były okazją do wdrożenia działań profilaktycznych.

Zdaniem przedstawiciela Stowarzyszenia Wokanda, takie spotkania mogły być okazją do zwizualizowania konsekwencji niebezpiecznej jazdy. - Obecnie w WORD-ach moim zdaniem nie ma takiego dużego nacisku na uświadamianie, co się może stać, jeżeli jedzie się za szybko. Dobrze służą w tym przypadku filmy instruktażowe, czy filmy z wypadków. Tego niestety podczas szkolenia nie ma - zauważył Marcin Marszołek, prezes Stowarzyszenia Wokanda, Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym W Wypadkach, Kolizjach Drogowych Oraz Na Skutek Błędów Lekarskich.

Gość "Rozmowy Poranka" przypomniał, że ważne jest także uświadamianie, jak niewiele potrzeba, by przy obecnym taryfikatorze stracić prawo jazdy - to może skutkować refleksją i zdjęciem nogi z gazu. Marcin Marszołek pozytywnie ocenił również wprowadzoną kategorię "recydywy".

M.Marszołek: Taryfikator mandatów niesłusznie rezygnuje z profilaktyki, jaką jest odrabianie punktów
Radio eM

 

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.