107,6 FM

Katowice. Caritas: Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom pomogło 4 tys. osób

Około milion osób z Ukrainy legalnie pracuje w naszym kraju. Obecnie jednym z wyzwań jest znalezienie dla nich stałego miejsca zamieszkania. W Katowicach, z udziałem ministra Stanisława Szweda, odbyła się konferencja pod hasłem "Migracja i reintegracja rynku pracy - Ukraina - Polska".

O liczbie zatrudnionych osób z Ukrainy mówił w Katowicach minister Stanisław Szwed, sekretarz stanu ministerstwa rodziny i polityki społecznej. Wziął on udział w konferencji 'Migracja i reintegracja rynku pracy - Ukraina - Polska', która odbyła się w Sali Sejmu Śląskiego.

Minister Szwed był też pytany przez reportera Radia eM o to ilu uchodźców wojennych z Ukrainy podjęło pracę w Polsce już po 24 lutego:

Podczas konferencji w Sali Sejmu Śląskiego minister dodał, że rząd pracuje nad programem mieszkań dla Ukraińców.

Ponad 66 mln złotych. Pomoc o takiej wartości Ukraińcom od początku wojny niesie Zakon Maltański. W Chorzowie cały czas działa hub - duża hala, gdzie przyjeżdżają  tiry i później z darami jadą dalej w wyznaczone miejsca na Ukrainie.

- Pomagamy też znaleźć pracę i uczymy języka - mówi Szpitalnik Związku Polskich Kawalerów Maltańskich - Marcin Świerad:

Osoby uciekające przed wojną otrzymują też pomoc w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom na Wydziale Teologicznym w Katowicach. Mówi ks. Łukasz Stawarz, dyrektor Caritas:

Tylko w tym centrum realną pomoc otrzymało 4 tysiące osób. Caritas w Seminarium prowadzi też punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama