107,6 FM

Sosnowiec. Pogotowie Rejonowe będzie w nowej lokalizacji. Powstaną nowe stacja i siedziba

Pogotowie Rejonowe w Sosnowcu będzie miało nową siedzibę. Powstanie za 25 mln złotych na ul. Janowskiego. Ma to być jedna z najbardziej nowoczesnych stacji w kraju.

Nowa siedziba i nowa stacja. Pogotowie Rejonowe w Sosnowcu zyska lokalizację i warunki, jakich dotąd nie było. Jest umowa z wykonawcą budowy nowego obiektu.

Stacja powstanie przy ul. Janowskiego w pobliżu prokuratury i policji. Jak na taką lokalizację zapatruje się Monika Bober, ratownik medyczny w Sosnowcu?

Samorząd woj. śląskiego przeznaczy na inwestycję większość potrzebnych środków - ponad 22 mln złotych. Reszta pieniędzy to wkład własny pogotowia.  Marszałek Jakub Chełstowski jest przekonany, że będzie to najbardziej nowoczesna stacja pogotowia w regionie:

Miasto przeznaczyło pod inwestycję działkę. Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński nie kryje satysfakcji z tej decyzji i wspomina, że jeszcze niedawno było widmo likwidacji pogotowia w Sosnowcu:

Klaudiusz Nadolny dyrektor Rejonowego Pogotowia w Sosnowcu przyznaje, że obecne warunki, w jakich działa stacja, są kiepskie:

Nowa siedziba ma być gotowa wiosną 2024 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama