107,6 FM

Michał Pierończyk: Nie wymusimy niczego na rządzie, musimy się z nim dogadać

- Nie wymusimy niczego na rządzie, musimy się z nim dogadać. Robimy to nie dla siebie, a dla mieszkańców - mówił w Radiu eM nowo wybrany prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk.

Michał Pierończyk: Nie wymusimy niczego na rządzie, musimy się z nim dogadać
Radio eM

Zwycięzcę niedzielnych przedterminowych wyborów w Rudzie Śląskiej pytaliśmy o jego plany na najbliższy czas. Michał Pierończyk powiedział, że władze Rudy Śląskiej będą szukały oszczędności, ale jednocześnie potrzebny jest dialog z rządem, np. w sprawie reformy finansów samorządów. - Mieszkańcy oczekują pewnych usług od samorządów i nie możemy ich znacząco obniżać, żeby zaoszczędzić - mówił gość Radia eM. Dodał, że jego pierwsze decyzje będą dotyczyły pomocy uboższym mieszkańcom Rudy Śląskiej w czasie nadchodzącej zimy.

Nowego prezydenta Rudy Śląskiej pytaliśmy też o współpracę z włodarzami innych miast, którzy poparli jego konkurenta, Krzysztofa Mejera. - Samorządowców jest bardzo wielu. Część z tych osób, które pojawiały się w kampanii już pogratulowała mi zwycięstwa - powiedział Michał Pierończyk. - Nie obawiam się tego, że ktoś nie będzie chciał ze mną rozmawiać - dodał.

 

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.