107,6 FM

Cały wiek mysłowickiego "Kościuszki"

Mysłowice. Zbliża się jubileusz 100-lecia najstarszego liceum w mieście.

Chodzi o jubileusz 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki. Uroczystość rozpocznie 7 października o 11.00 Akademia Jubileuszowa z udziałem zaproszonych gości: władz samorządowych miasta Mysłowice, województwa górnośląskiego, kuratorium oraz duchowieństwa.

8 października odbędzie się Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach z oprawą muzyczną połączonych chórów i orkiestry. Po jej zakończeniu o godzinie 12.00  odtańczony zostanie jubileuszowy polonez przed budynkiem liceum przy pomniku patrona - Tadeusza Kościuszki. Zaplanowano też wtedy apel absolwentów. O 14.00 rozpocznie się Akademia Jubileuszowa w auli szkoły.

W salach lekcyjnych będą trwały spotkania absolwentów. O 20.00 - Jubileuszowy Bal Absolwentów w budynku szkoły; również o 20.00 ma się odbyć dyskoteka w szkolnej sali gimnastycznej (wstęp bezpłatny).

Gośćmi uroczystości będą nauczyciele aktualnie pracujący w liceum oraz Ci, którzy kiedyś w nim pracowali. Szczególnie witani będą nauczyciele seniorzy. W klasach można będzie porozmawiać i powspominać. W szkole będą czekać gorące napoje, będzie można sobie kupić ciepły posiłek (żurek, kiełbaski z dodatkami, pieczywo, ciasta).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama