107,6 FM

Transport z Chin - jaki wybrać środek transportu?

Import z Chin może być bardzo dochodowym biznesem, ale bez doświadczenia i znajomości rynku Państwa Środka trudno o odniesienie sukcesu. Oczywiście od czegoś trzeba zacząć, zawsze można skorzystać z usług pośrednika. Będzie to duże udogodnienie, pozwoli uchronić się przed wieloma błędami popełnionymi przez początkujących importerów. Jest wiele formalności do załatwienia, sprowadzanie towarów z Chin to proces wieloetapowy i czasochłonny. Na liście zadań do wykonania znajduje się znalezienie odpowiedniego transportu. Najszybciej przewozi się produkty samolotem, ale wiąże się to ze sporymi kosztami. Tańszy będzie transport morski, trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Alternatywą dla obu powyższych rozwiązań jest transport kolejowy.

Jaki wybrać transport z Chin?

W przypadku sprowadzanie towarów z Chin wybór najczęściej pada na fracht morski. Wynika to głównie z atrakcyjnych cen, ale na tym zalety się nie kończą. Jeśli ktoś szuka najbardziej ekonomicznego rozwiązania, to należy mu polecić przewóz ładunków statkiem. Trzeba jednak liczyć się z długim oczekiwaniem, bo kontenerowce mają sporo kilometrów do pokonania i nie uzyskują one zawrotnej prędkości. W kontenerach można przewozić produkty wymagające utrzymanie stałej temperatury. Jest to możliwe ze względu na zastosowanie kontenerów chłodniczych, termicznych, ogrzewanych, izotermicznych. Zaletą frachtu morskiego będzie niskie ryzyko dojścia do wypadku, zniszczenia lub zagubienia przewożonych ładunków. Jeśli komuś się nie spieszy i zależy mu przede wszystkim na zaoszczędzenie pieniędzy, to warto zdecydować się na to rozwiązanie. Można sprowadzać towar z odległych miejsc, w dużych ilościach. Nie ma problemu z przewożeniem ładunków niebezpiecznych, wielkogabarytowych. Oczywiście transport morski ma też pewne wady i nie zalicza się do nich wyłącznie długie oczekiwanie na dostawę do portu docelowego. Statkiem nie można przewozić towarów, które są wrażliwe na czas, z krótką datą przydatności. Istnieje też ryzyko piractwa. Transport morski jest uzależniony w dużym stopniu od warunków pogodowych, należy liczyć się ze zmiennymi kosztami.

W jaki sposób przetransportować towary z Państwa Środka?

Jeśli komuś zależy na czasie, to powinien zdecydować się na transport lotniczy, ryzyko wystąpienia opóźnień jest niezwykle niewielkie. Główną zaletą tego rozwiązania będzie bezpieczeństwo transportu. Nie trzeba martwić się kradzieżą ładunków ani piractwem. Samolotem można przewozić produkty do niemalże każdego miejsca. Ograniczenie do minimum przeładunków to kolejny plus. Do wyboru jest wiele połączeń lotniczych. Trzeba jednak liczyć się z poniesieniem wysokich kosztów. Samoloty mają ograniczoną ładowność, nie przetransportują towarów niebezpiecznych i wielkogabarytowych. Jest wiele wykluczeń w transporcie lotniczym. Towary z Chin można przewozić towary przy wykorzystaniu kolei. Jest to korzystne cenowo rozwiązanie, alternatywa dla drogi lotniczej i morskiej. Pociąg pomieści sporo towarów, nie trzeba martwić się podatnością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za pomocą pociągu możliwe staje się przewożenie rozmaitych towarów, nawet niebezpiecznych i łatwopalnych. Na korzyść transportu kolejowego przemawia stabilność cen, ekologia, duża dostępność połączeń. Czas transportu jest krótszy niż w przypadku frachtu morskiego, ale dłuższy niż drogą powietrzną. Oczywiście nie wszystkie rodzaje ładunków można przewozić pociągiem. Są pewne wykluczenia, z którymi należy się zapoznać. Do wad zalicza się także mnogość odpraw, przez które muszą przejść towary. Minusem transportu kolejowego będzie również niezbyt wiele terminali przeładunkowych.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama