107,6 FM

Międzynarodowy Różaniec o pokój - dołącz się!

Duszpasterstwo anglojęzyczne po raz kolejny zaprasza ludzi różnych narodowości na modlitwę różańcową o pokój na świecie.

Pomysł pojawił się trzy lata temu, w odpowiedzi na napięcia w różnych częściach świata. Członkowie anglojęzycznej wspólnoty chcieli się modlić o pokój również w ich krajach i rodzinach.

- Zaprosiliśmy do wspólnej modlitwy przedstawicieli różnych narodowości zamieszkujących Wrocław. Stąd modlitwa różańcowa przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju wybrzmiała w językach niemieckim, ukraińskim, włoskim, hiszpańskim, angielskim i - oczywiście - polskim. Wspólnota Żywego Różańca przy parafii św. Karola Boromeusza pod przewodnictwem ojca gwardiana Radosława Kramarskiego też bardzo chętnie zaangażowała się w to międzynarodowe przedsięwzięcie - opowiada o. Marcin Buntow OFMConv.

Rektor Centrum Pastoralnego (Pastoral Centre), utworzonego dla osób anglojęzycznych z Wrocławia i Dolnego Śląska, zaprasza do parafii pw. Karola Boromeusza wszystkich, którzy chcą się dołączyć do modlitewnego wezwania o pokój. - Po pierwszej modlitwie padło hasło od uczestników: "Bracie, uczyńmy to tradycją, żeby w święto Matki Bożej Różańcowej spotykać się w gronie międzynarodowym i modlić się o pokój w świecie". Myślę, że szczególnie teraz tej modlitwy potrzeba, zwłaszcza dla Ukrainy - podsumowuje o. Buntow.

Wydarzenie rozpocznie się 7 października o godz. 19 w kościele przy ul. Kruczej 58 we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama