107,6 FM

Abp W. Skworc: Synod o synodalności otwiera przed nami nowy etap pracy

W piątkowej „Rozmowie Poranka” metropolita katowicki odniósł się do zaplanowanego na niedzielę podsumowania prac komisji synodalnych w archidiecezji.

Rozmowa Poranka 07.10.2022

Abp Wiktor Skworc ocenił wnioski płynące z przeprowadzonych ankiet. – Podobne głosy były zapisane w uchwałach naszego archidiecezjalnego synodu. Ale to niewątpliwie jest dodatkowy impuls do tego, żeby Kościół stawał się coraz bardziej wspólnotą, żebyśmy mieli więcej czasu dla siebie. Powinniśmy mieć świadomość, że wspólnie budujemy Kościół, każdy ochrzczony ma w nim swoje prawa – powiedział metropolita katowicki.

– Mamy opiniotwórcze gremia, taki pas transmisyjny pomiędzy wiernymi i duszpasterzami, czyli rady duszpasterskie. One powinny koncentrować się na problemach duszpasterskich, a nie zagadnieniach natury materialnej czy budowlanej, to będzie krok we właściwym kierunku – ocenił gość „Rozmowy Poranka”.

Podsumowanie prac synodalnych w archidiecezji zaplanowane jest na niedzielę 9 października w katowickiej katedrze.

 

 

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.