107,6 FM

Rosja: Liczba ofiar śmiertelnych katastrofy bombowca w Jejsku wzrosła do 13, rannych jest 19 osób

W katastrofie bombowca Su-34, który w poniedziałek uderzył w ośmiopiętrowy blok mieszkalny w mieście Jejsk, w południowo-zachodniej Rosji, zginęło 13 osób, a 19 zostało rannych - podaje agencja Interfax, powołując się na lokalne władze.

Katastrofa miała miejsce podczas lotu treningowego z lotniska wojskowego - poinformowała rosyjska agencja RIA, na której komunikat powołuje się Reuters.

Według komunikatu rosyjskiego ministerstwa obrony piloci zgłosili, iż podczas startu zapalił się silnik, a paliwo w samolocie zapaliło się w momencie uderzenia w budynek.

Rosyjski wojskowy kanał informacyjny Zvezda opublikował nagranie, na którym widać eksplozje na pokładzie naddźwiękowego myśliwca średniego zasięgu Su-34, który spadł budynek mieszkalny. Rosyjskie agencje podały, że piloci zdołali się katapultować.

Aktualizujemy na bieżąco: Relacja z wojny na Ukrainie

Nagranie z miejsca zdarzenia pokazało dużą część ośmiopiętrowego budynku w płomieniach. Lokalne władze podały później, że pożar został ugaszony.

W poniedziałek po południu pojawiły się doniesienia, że w "w pełni uzbrojony" samolot wojskowy rozbił się na gęsto zaludnionym obszarze, powodując pożar, który objął cztery piętra budynku i powierzchnię około 2 tys. metrów kwadratowych.

Przeczytaj:  Trzy osoby zginęły w Kijowie na skutek rosyjskiego ataku przy użyciu dronów

Wieniamin Kondratjew, rosyjski gubernator Kraju Krasnodarskiego zaprzeczył doniesieniom, że samolot był załadowany amunicją. "Gdyby tak było, to tylko połowa budynku byłaby tutaj" - powiedział rosyjski urzędnik w rozmowie z agencją RIA Nowosti.

Około 250 osób zostało ewakuowanych, w tym 40 dzieci, poinformowały władze. Oprócz bloku, w który uderzyła maszyna, ewakuowano też pobliskie budynki.

Ponad 80-tysięczny Jejsk to port nad Morzem Azowskim, w rosyjskim Kraju Krasnodarskim. W marcu Radio Swoboda podało, że w Jejsku znajduje się jedno z około 40 lotnisk w Rosji, na Białorusi i okupowanym Krymie, z których armia Rosji przeprowadza ataki na Ukrainę.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama