107,6 FM

Śląskie. Ceny energii elektrycznej wzrosły o 1/5. Jak oszczędzamy prąd?

O ponad 20 procent wrosły ceny energii elektrycznej względem zeszłego roku. Pytamy jak mieszkańcy woj. śląskiego radzą sobie z rosnącymi rachunkami za prąd i gdzie szukają oszczędności.

Gaszenie świateł, odłączanie ładowarek czy niepotrzebnych sprzętów. Te czynności zazwyczaj otwierają listę sposobów na oszczędzanie prądu w domach. I choć przy szybko rosnących cenach energii każdy pomysł wydaje się dobry, to coraz częściej korzyść przynoszą też rozwiązania systemowe.

Choć trwają prace nad zamrożeniem kosztów prądu dla części gospodarstw domowych, to te już teraz dają się mocno we znaki. Dlatego postanowiliśmy zapytać mieszkańców Katowic o ich domowe sposoby na oszczędzanie energii:

Wśród pomysłów pojawiało się też uruchamianie wyłącznie pełnej zmywarki lub pralki. Przechodnie zwracali również uwagę na instalację paneli fotowoltaicznych, jeśli w gospodarstwie domowym jest taka możliwość.

Mówi Sylwia Słupik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Od zeszłego roku ceny energii elektrycznej wzrosły o ponad 20%. Trwają prace nad zamrożeniem aktualnej ceny dla części gospodarstw domowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama