107,6 FM

Region. Zmiany organizacji ruchu w okolicach cmentarzy i dodatkowe autobusy

Uwaga zmiany! Przy okazji Uroczystości Wszystkich Świętach tradycyjnie policja wprowadza zmianę organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. ZTM z kolei uruchamia specjalny rozkład jazdy.

Od wczesnych godzin porannych w piątek [ 28.10.2022] w Tychach wprowadzona zostanie zmiana organizacja ruchy przy cmentarzach. W związku z Uroczystością wszystkich świętych będzie obowiązywać do środy 2 listopada. - Informuje Anna Kijas z Miejskiego zarządu ulic i Mostów w Tychach:

Zarząd Transportu Metropolitalnego ułatwi z kolei dojazdy na cmentarze. Od  soboty [29.10.2022] do wtorku [2.11.2022]  na trasy wyjadą specjalne linie cmentarne. Dodatkowo w Uroczystość Wszystkich Świętych [1.11.2022] będzie można korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie, do czego zachęca dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska:

W uroczystość Wszystkich Świętych ZTM uruchomi w sumie 16 linii cmentarnych. Dzięki dodatkowym połączeniom łatwo będzie można dojechać na cmentarze między innymi w Będzinie ,Chorzowie, Czeladzi, Gliwicach, Katowicach czy  Rudzie Śląskiej. Linie oznaczone literą C będą kursowały w sumie - na terenie 10 miast aglomeracji.

W Bytomiu dla odwiedzających cmentarze, dodatkowym utrudnieniem będzie trwający remont ul. Piekarskiej. - Mówi rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta, Małgorzata Węgiel-Wnuk:

Zmiany w rejonie bytomskich nekropolii, będą obowiązywały od  soboty  [29.11.2022] do wtorku [1.11.2022]. Szczegółowe mapki z objazdami znaleźć można na stronie internetowej magistratu.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama