107,6 FM

Jarosław Wieczorek: Nie mamy jednoznacznych sygnałów, że kwota 500 zł na obsługę dystrybucji węgla przez samorządy jest za mała

Wojewoda śląski zapewnił, że zdecydowana większość gmin dołączyła do sieci dystrybucji węgla.

Zgodnie z zapisem ustawy węgiel samorządy będą mogły nabywać za cenę 1,5 tys. za tonę, a sprzedawać za kwotę nie wyższą niż 2 tys. Różnica ma pokryć koszty transportu i obsługi składu. – Po to zbieramy te informacje od samorządów, które chcą się zaangażować, żeby dobrze to opracować pod kątem logistyki – zapewnił. Jego zdaniem uda się koszty obsługi utrzymać na relatywnie niskim poziomie, więc gminy mogą w ten sposób wypracowywać dodatkowe dochody własne.

Jarosław Wieczorek przypomniał, że klientami samorządowych punktów dystrybucji mogą być te osoby, które wcześniej nie korzystały z preferencyjnych warunków. – Będzie składał stosowne oświadczenie pod pręgierzem odpowiedzialności karnej – podkreślił.

Odnosząc się do doniesień o sytuacji w Ukrainie, wojewoda podkreślił, że punkty dystrybucji jodku potasu są już wybrane, a w województwie trwa inwentaryzacja schronów i miejsc schronienia.

Jarosław Wieczorek: Kupujący węgiel rozprowadzany przez samorządy będą składali oświadczenie
Radio eM
« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.