107,6 FM

Kupujesz mieszkanie na Śląsku? Zadbaj o jego bezpieczeństwo

Statystyki nie pozostawiają złudzeń: liczba włamań i kradzieży zaczyna niepokojąco rosnąć, podczas gdy w ostatnim dwudziestoleciu problem systematycznie się zmniejszał. Ponieważ znów przybiera na sile w szczególności na Śląsku, warto pomyśleć o skutecznym zabezpieczeniu nieruchomości. Oto sprawdzone sposoby, które poprawiają poziom ochrony mieszkania.

Solidne drzwi i okna

Czy wiesz, że właśnie drzwi i okna są najczęściej wykorzystywane przez złodziei chcących przedostać się do środka? Z ich perspektywy to najprostsza droga do osiągnięcia celu, dlatego warto im jak najbardziej utrudnić zadanie, stosując solidną stolarkę. Wytrzymałe okna i odporne drzwi są co prawda odpowiednio droższe, ale gdy istnieje ryzyko włamania, zdecydowanie opłaca się ponieść dodatkowy koszt. Tym bardziej, że w parze z dobrymi właściwościami antywłamaniowymi z reguły idzie w parze wysoka jakość wykonania, dźwiękochłonność czy pożądana termoizolacyjność.

Pamiętaj jednak, że nawet zastosowanie najlepszych na rynku drzwi nie sprawi, że bank odstąpi od wymogu wykupienia ubezpieczenia mieszkania, jeśli zostało sfinansowane z kredytu hipotecznego. Jeżeli chcesz wiedzieć, co obejmuje ubezpieczenie mieszkania - przeczytaj na ubezpieczeniemieszkania.pl.

Wysokiej jakości zamki

Nawet najdroższe drzwi antywłamaniowe nie zapewnią bezpieczeństwa nieruchomości, o ile zamontowano w nich niskiej jakości zamki. Zdecydowanie warto wybierać nieco droższe i lepsze modele, tym bardziej że ceny dobrych zamków są w miarę przystępne.

Mechanizmy antywłamaniowe

System inteligentnego domu, alarmy, monitoring i inne rozwiązania antywłamaniowe są dobrym sposobem na zapobieżenie włamaniu. Ułatwiają złapanie złodzieja na gorącym uczynku i działają prewencyjnie, zniechęcając go do podejmowania próby przestępstwa. Warto też mieć świadomość, że ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny, jak i nieobjętego hipoteką jest tańsze, jeżeli zainstalowano w nim mechanizmy antywłamaniowe.

Wideodomofon zamiast domofonu

Warto inwestować w nowoczesne rozwiązania również na poziomie komunikacji z osobami, które chcą się dostać na teren nieruchomości. Urządzeniem godnym polecenia jest wideodomofon, ponieważ pozwala na identyfikację gościa na podstawie nie tylko głosu, ale również wyglądu. Tym samym można zyskać pewność, kto wchodzi na posesję.

Zabezpieczenie wartościowego mienia

Posiadasz w mieszkaniu dużo gotówki albo wartościowe dokumenty? A może przechowujesz w szufladzie drogą biżuterię? W takim razie schowaj je do sejfu, do którego nie dostanie się żaden włamywacz. Najlepiej zdecydować się na konstrukcję ognioodporną, tak aby nawet na wypadek pożaru zawartość została ochroniona.

Ubezpieczenia

Nie istnieją stuprocentowe zabezpieczenia przed włamaniem ani sytuacjami losowymi, dlatego nawet przy zastosowaniu wielu rozwiązań antywłamaniowych czy alarmów przeciwpożarowych warto wykupić ubezpieczenie nieruchomości. Dzięki odpowiednio dobranej polisie można mieć gwarancję, że w razie kradzieży, pożaru, zalania czy zniszczenia z innego powodu konstrukcji mieszkania oraz jego zawartości towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci stosowne odszkodowanie. W znalezieniu najlepszej oferty pomaga serwis https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/.

Życzliwi sąsiedzi

Zdecydowanie polecamy utrzymywanie dobrych relacji z sąsiadami. Bliskie kontakty są szczególnie pomocne na wypadek wyjazdu – pod swoją nieobecność można bowiem powierzyć sąsiadom doglądanie nieruchomości i zwracanie uwagi na wszelkie podejrzane sytuacje.

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama