107,6 FM

Papież wzywa, aby wytrwale wołać o pokój

Po modlitwie Anioł Pański, Papież wezwał, aby z bólem w sercu pamiętać w modlitwie o udręczonej Ukraine, a także nie ulegać znużeniu w wołaniu o pokój. Franciszek polecił Miłosierdziu Bożemu ofiary ataku terrorystycznego w Mogadiszu, w którym straciło życie ponad sto osób, w tym wiele dzieci. Wspomniał również o ponad 150 młodych ludziach, którzy zginęli dziś w nocy w Seulu startowani przez tłum.

W sobotę została wyniesiona na ołtarze nowa błogosławiona. Uroczystości w imieniu Papieża przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii ds. Kanonizacyjnych.

Papież – nieśmy Ewangelię całemu światu

„Wczoraj w Medellín w Kolumbii została beatyfikowana Maria Berenice Duque Hencker, założycielka Małych Sióstr Zwiastowania Pańskiego. Jej długie życie, zakończone w 1993 roku, upłynęło całkowicie w służbie Bogu i braci, zwłaszcza najmniejszych i wykluczonych. Niech jej apostolski zapał, który skłonił ją do niesienia orędzia Jezusa poza granice swojego kraju, umocni we wszystkich pragnienie uczestniczenia, z modlitwą i miłością, w szerzeniu Ewangelii na całym świecie.“

OGLĄDAJ relację na bieżąco: Atak Rosji na Ukrainę

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama