107,6 FM

Dziś uroczystość Wszystkich Świętych

Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie.

Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - wbrew spotykanym niekiedy opiniom - „Świętem Zmarłych”. Tego dnia Kościół cieszy się, że bardzo wielu zmarłych przebywa u Boga w niebie. 

Mówi o. Stanisław Tasiemski, dominikanin. Uroczystość Wszystkich Świętych zdecydowanie różni się od Dnia Zadusznego (wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych) przypadającego na 2 listopada. Razem jednak przypominają prawdę o wspólnocie Kościoła, obejmującej świętych w niebie, pokutujących w czyśćcu i żyjących jeszcze na ziemi. Wśród tych trzech stanów Kościoła dokonuje się, poprzez modlitwę, pamięć czy ofiarę, ciągła wymiana dóbr duchowych. W tej łączności (komunii) wyraża się świętych obcowanie.

W tych szczególnych dniach zachęcamy do odwiedzenia naszego serwisu specjalnego: "WSPOMINAMY ZMARŁYCH" oraz zapraszamy do rozwiązaniu quizu: CZY ZNASZ ŚWIĘTYCH Z LITANII? 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama