107,6 FM

PSIjaciele Twojego dziecka

Psi Patrol stał się wielkim hitem pośród animowanych seriali tworzonych z myślą o najmłodszych dzieciach. Skąd bierze się jego fenomen?

Przyjazne zwierzaki

W bajce występują ludzkie oraz zwierzęce postacie, ale to właśnie zwierzaki spełniają najważniejszą rolę.

Postrzeganie małych dzieci łączy świat ludzki ze zwierzęcym nie dziwi więc fakt z jaką łatwością przyjmują postacie mówiących psów. Mało tego, to właśnie te cechy przyjaznych zwierzątek sprawiają, że dzieci prościej i szybciej się do nich przywiązują.

Psi Patrol opowiada o zespole odważnych psiaków, które muszą sprostać różnym wyzwaniom. Przewodzi im dziesięcioletni chłopiec, który odpowiada na każde wezwanie o pomoc.

Bohaterowie swoimi przygodami przekazują ważną informację, że nikogo nie można zostawić bez pomocy. 

W bajce podkreślana jest też mocno waga przyjaźni oraz akceptacji drugiej osoby. Tam nie ma lepszych i gorszych psiaków, wszystkie nalezą do tego samego teamu i w równym stopniu są przydatne podczas akcji.

PSIjaciele Twojego dziecka

Różne charaktery

Każdy z psów ma inny charakter, dlatego dzieci mogą różnie z nimi się identyfikować. Co ważne, każdy z nich ma też swoje wady. Bajka uczy dzieci, że wszyscy je mamy podobnie jak słabości. Niektórzy bohaterowie mają alergię albo problemy z wymową, ale w związku z tym nie są dyskredytowani i stanowią taką samą ważną część grupy. 

Postacie dopisane są pod konkretne zawody i poprzez swoje przygody pokazują jak ważne role w społeczeństwie pełni np. strażak lub policjant. Bohaterskie pieski mają potrzebny ekwipunek za pomocą, którego mogą zaradzić w każdym problemie. 

Psia ekipa z Zatoki Przygód niekiedy jest uzupełniana o nowych bohaterów, którzy równie sprawnie współdziałają.

Jeżeli chcesz poznać bliżej psich bohaterów wejdź na stronę https://dzidzius.pl/maluch/psi-patrol-postacie-lista-bohaterow/.

Ważne wartości w oczach rodziców

Psi Patrol przekazuje ważne wartości, których dzieci mogą uczyć się w przyjemny sposób poprzez obserwowanie przygód zwierzęcych bohaterów.

Przede wszystkim jest to empatia, otwartość na innych i chęć niesienia bezinteresownej pomocy. Oglądając kolejne odcinki poznają siłę grupy oraz tego jak ważne jest by nikt nie pozostawał sam. 

Mali widzowie uczą się, że w razie zagrożenia mogą liczyć na służby, które reprezentują zwierzęta i widzą jak one działają. Wykształca się też ważny odruch proszenia o pomoc w razie potrzeby. 

Dodatkowo przy rozwijaniu dobrych postaw bajka wspiera wyobraźnię i kreatywność. Dostarcza dobrych emocji podczas sukcesów ulubionych bohaterów i daje radość z przygód. 

Artykuł sponsorowany (km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama