107,6 FM

18-latka chce odszkodowania od lekarzy, którzy prowadzili ją do "zmiany płci"

Chloe Cole domaga się odszkodowania od placówek medycznych i lekarzy, którzy prowadzili ją do "zmiany płci". CNA podaje, że medycy straszyli jej rodziców samobójstwem córki ("Wolicie mieć martwą córkę czy żywego syna?); mówili, że jej problem z tożsamością płciową nie minie sam. Od 13. do 17. roku życia podawali jej środki blokujące dojrzewanie, a w końcu usunęli operacyjnie jej piersi. - Ci rzeźnicy zbyt długo pozostawali poza podejrzeniami i kontrolą - mówi dziś Chloe.

Problemy z tożsamością płciową zaczęły się u niej w 11. roku życia, gdy zetknęła się w internecie z ideologią LGBTQ. Miała zaledwie 13 lat, gdy przepisano jej blokery dojrzewania i testosteron. Dziś, w wieku 18 lat, skarży się na skutki uboczne: bóle stawów, niską gęstość kości i nawracające infekcje dróg moczowych. Po odjęciu jej piersi problemy psychiczne, w tym myśli samobójcze, znacznie się nasiliły. Choć minęły dwa lata, nada cierpi też z powodu komplikacji pooperacyjnych - podaje CNA.

Jednak, jak mówi, najbardziej przeżywa to, że nigdy nie będzie mogła karmić piersią swojego dziecka. - W wieku 15 lat tak naprawdę o tym nie myślałam. Po prostu byłam dzieckiem, próbowałam się dopasować – nie myślałam wtedy, że mogę w przyszłości zostać mamą – mówi Chloe.

Jej sprawa toczy się obecnie w Sądzie Najwyższym Kalifornii. Jak mówi kobieta, celem pozwu jest przyjęcie precedensu, który zmieni podejście do takich barbarzyńskich działań oraz da ścieżkę dochodzenia sprawiedliwości przez inne osoby w podobnej sytuacji. Jej roszczenie oszacowano wstępnie na 700 tys. dolarów.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama