107,6 FM

Grzegorz Sikorski: Znalezienie nowego pracownika może okazać się wręcz niemożliwe

- Znalezienie nowego pracownika może okazać się wręcz niemożliwe - mówił w "Rozmowie poranka" Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Grzegorz Sikorski: Znalezienie nowego pracownika może okazać się wręcz niemożliwe
Radio eM

Naszego gościa pytaliśmy, czy w najbliższym czasie z powodu spowolnienia gospodarczego możliwy jest wzrost bezrobocia. Zdaniem Grzegorza Sikorskiego nie powinno do tego dość, bo z powodu sytuacji demograficznej więcej osób wychodzi z rynku pracy niż na niego wchodzi. - Spis powszechny pokazał, że ubyło nas pół miliona w skali kraju. To pokazuje jak duża liczba młodych roczników nie wchodzi na rynek, bo po prostu ich nie ma. Stopa bezrobocia jest ciągnięta w dół przez sytuację demograficzną - tłumaczył dyrektor WUP w Katowicach.

Jak powiedział nasz gość, pracodawcy nie ograniczają już kosztów poprzez zwolnienia pracowników. - Pracownik nie jest traktowany jak koszt, a jak zasób, który należy pielęgnować - powiedział Grzegorz Sikorski. - W tej chwili najcenniejsi pracownicy to ci, którzy mają motywację, by pracować dłużej w firmie. To jest właściwie kluczowe pytanie przy rekrutacji - mówił poranny gość Radia eM. - Pracodawcy bardziej cenią postawę pracownika niż jego kwalifikację - powiedział Grzegorz Sikorski.

« 1 »