107,6 FM

Śląskie. Oszuści ubezpieczeniowi odpowiedzą za wyłudzenie 65 mln zł prowizji

Ponad 5 tys. fikcyjnych umów ubezpieczeniowych zawarli członkowie grupy przestępczej rozbitej przez śląską policję. Sprawcy wyłudzili w ten sposób ponad 65 mln zł nienależnych prowizji od wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Do sądu trafił akt oskarżenia, obejmujący 18 osób.

Skomplikowane śledztwo zakończyli policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej; akt oskarżenia skierowała do sądu Prokuratura Regionalna w Katowicach. Zarzuty w tej sprawie usłyszało 18 mieszkańców województwa śląskiego i dolnośląskiego w wieku od 24 do 42 lat.  - Informuje Radio eM Krzysztof Pawlik z zespołu prasowego śląskiej policji:

Oszuści sami opłacali pierwsze składki, a wprowadzona w błąd firma, po otrzymaniu pierwszej raty składki za ubezpieczenie, wypłacała agentowi prowizję. Jak zaznaczają śledczy, część umów była całkowicie fikcyjna. Oszuści wystawili fałszywe dokumenty, posługując się personaliami osób, których dane pozyskiwali z innych ubezpieczalni. Oferowali również drobne kwoty pieniędzy osobom za samo podpisanie ubezpieczenia, jednocześnie zawyżając we wnioskach dane o osiąganych dochodach, aby móc wyłudzić wyższe prowizje.

18 oskarżonym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w grupie przestępczej oraz oszustw na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych. Ponadto jeden z mężczyzn usłyszał zarzut założenia i kierowania grupą przestępczą. Grozi im do 10 lat więzienia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama