107,6 FM

Mundial: Ważny dzień dla polskich piłkarzy i sędziego Marciniaka

Polski futbol będzie mocno zaakcentowany w sobotę podczas mistrzostw świata w Katarze. O godz. 14 drużyna Czesława Michniewicza zagra z Arabią Saudyjską, a trzy godziny później sędzia Szymon Marciniak poprowadzi szlagierowy mecz Francji z Danią.

Remis we wtorkowym spotkaniu z Meksykiem 0:0 w Dausze sprawił, że nie powtórzy się świetnie znany polskim kibicom scenariusz - mecz otwarcia, o wszystko i o honor. Bez względu bowiem na wynik rywalizacji z Arabią Saudyjską, podopieczni Czesława Michniewicza nie stracą w sobotę szansy wyjścia z grupy C.

Na klimatyzowanym stadionie w Ar-Rajjan biało-czerwoni mogą uczynić duży krok w kierunku 1/8 finału. Rywalem jest zespół skazywany wcześniej przez fachowców na rolę outsidera w grupie, ale podopieczni Francuza Herve'a Renarda sprawili ogromną sensację, wygrywając z Argentyną 2:1. "Wynik tego meczu jest zaskoczeniem, lecz sama gra Saudyjczyków nie. Spodziewałem się, że tak będą grać. To agresywna, wybiegana, dobrze zorganizowana drużyna" - podkreślił Michniewicz.

Polacy do tej pory trzy razy grali z Arabią Saudyjską i odnotowali komplet zwycięstw.

O godz. 20 Argentyna zmierzy się w Lusajl z Meksykiem, prowadzonym przez argentyńskiego trenera Gerardo Martino, byłego selekcjonera reprezentacji swojego kraju.

W przypadku drugiej w turnieju porażki "Albicelestes", z grającym w piątym mundialu Lionelem Messim, stracą szansę awansu do 1/8 finału.

Mundialowa sobota rozpocznie się w Al-Wakrze, gdzie o godz. 11 zmierzą się Tunezja z Australią.

Zespół z Afryki na inaugurację dość niespodziewanie zremisował z Danią 0:0. Australijczycy ulegli Francuzom 1:4, choć pierwsi zdobyli gola.

O godz. 17 dojdzie do jednego ze szlagierów fazy grupowej. Broniąca tytułu Francja, osłabiona wieloma kontuzjami, zmierzy się w Dausze z Danią, która też ma kłopoty kadrowe. Z powodu kontuzji w turnieju nie wystąpi już doświadczony pomocnik Thomas Delaney.

W ostatnich latach oba zespoły rywalizowały ze sobą często, również w fazie grupowej MŚ 2018, gdzie padł wynik bezbramkowy.

Sędzią sobotniego spotkania będzie Szymon Marciniak. 41-letni arbiter z Płocka poprowadzi swój pierwszy mecz w Katarze, ale łącznie trzeci w MŚ, licząc z mundialem w Rosji.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama