107,6 FM

Michał Pierończyk: Mimo że jest bardzo ciężko, to jakiś akcent świąteczny chcemy mieć

- Mimo że jest bardzo ciężko, to jakiś akcent świąteczny chcemy mieć - mówił w "Rozmowie poranka" prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk pytany o oszczędzanie energii w mieście.

Michał Pierończyk: Mimo że jest bardzo ciężko, to jakiś akcent świąteczny chcemy mieć
Radio eM

Tak jak inne samorządy, Ruda Ślaska musi wykazać 10-procentową oszczędność w zużyciu energii elektrycznej. - Wiemy, że osiągnęliśmy już to ograniczenie, więc jesteśmy spokojni - mówił prezydent Michał Pierończyk. Dodał, że również w przyszłym roku miasto będzie musiało wykazać się taką oszczędnością. Mimo to miasto nie zrezygnuje ze świątecznego oświetlenia. - Zdecydowaliśmy, że takie oświetlenie w ograniczonym zakresie będzie - powiedział gość "Rozmowy poranka".  

Michał Pierończyk podpisał się w ostatnich dniach pod listem otwartym do ministra zdrowia. Włodarze śląskich miast apelują do Adama Niedzielskiego o działania na rzecz ratowania szpitali powiatowych. - Sytuacja pogarsza się od dłuższego czasu. Doszliśmy już do takiego momentu, że jest źle. Od września budżet miasta zasila nasz szpital kwotą 8,5 miliona złotych - powiedział gość "Rozmowy poranka". Zdaniem Michała Pierończyka potrzebne jest systemowe rozwiązanie problemu. - Systemowo trzeba podnieść poziom dofinansowania i to jest najważniejsza rzecz, która dałaby najwięcej pacjentom - podkreślił gość "Rozmowy poranka".

« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.