107,6 FM

Abp Skworc: Wystarczy już górniczych wypadków na Górnym Śląsku, bezpieczeństwo to priorytet

Metropolita katowicki zapowiedział Mszę św. barbórkową, która będzie sprawowana w Pawłowicach. - Tam jest kopalnia Pniówek i pod ziemią spoczywa jeszcze niewydobytych siedmiu braci górników. Chcemy być z nimi i ich rodzinami - powiedział.

Abp Wiktor Skworc zwrócił uwagę na kontekst tegorocznej barbórki, która jest przeżywana w cieniu bezpieczeństwa energetycznego i zwiększonego popytu na węgiel. Przypomniał, że te potrzeby wpływają na obecny system pracy górników. – Nie mają wolnej soboty, ani niedzieli. Fedrują właściwie bez przerwy. Dlatego trzeba wielkiej troski o ich bezpieczeństwo. Wystarczy już górniczych wypadków na Górnym Śląsku, bezpieczeństwo to priorytet – powiedział metropolita.

Zaprosił także do udziału w sobotniej uroczystości upamiętnienia bł. ks. Jana Machy. Na murze aresztu, w którym został zgilotynowany kapłan zostanie odsłonięta tablica ku jego pamięci.

Abp Wiktor Skworc: Wystarczy już górniczych wypadków na Górnym Śląsku, bezpieczeństwo to priorytet
Radio eM
« 1 »

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.