107,6 FM

Marek Wesoły: Trzeba spowodować, żeby wydobycie węgla trochę wzrosło

- Trzeba spowodować, żeby wydobycie węgla trochę wzrosło - mówił w Radiu eM Marek Wesoły, poseł PiS typowany na nowego pełnomocnika rządu ds. górnictwa.

Marek Wesoły: Trzeba spowodować, żeby wydobycie węgla trochę wzrosło
Radio eM

Naszego porannego gościa pytaliśmy, jak widzi swoje szanse na objęcie fotela wiceministra ds. górnictwa. Marek Wesoły przyznał, że rozmowy w tej sprawie odbyły się w Ministerstwie Aktywów Państwowych. - Czekam na decyzję, choć w polityce dopóki nie ma konkretnego powołania i dokumentu, to trzeba z pokorą do tego wszystkiego podchodzić - powiedział poseł PiS.

Zdaniem Marka Wesołego ważne jest, by doprowadzić do wzrostu wydobycia węgla. - Trzeba spowodować, aby w górnictwie doszło do krótkoterminowych inwestycji, abyśmy postarali się korzystać z naszych zasobów. Zdaniem gościa "Rozmowy poranka", są kopalnie, w których wydobycie można zwiększyć niewielkim nakładem finansowym.

Poseł PiS był pytany o to, czy były wicemarszałek woj. śląskiego Wojciech Kałuża ma kompetencje, by pełnić funkcję wiceprezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej do spraw rozwoju. - Ta funkcja nie wymaga znajomości górnictwa, a umiejętności menadżerskich. Wojciech Kałuża przez cztery lata pełnił funkcję wicemarszałka woj. śląskiego, zarządzał miliardami złotych - powiedział Marek Wesoły. Poseł dodał przy tym, że jego zdaniem nowa funkcja Wojciecha Kałuży nie jest nagrodą za lojalność wobec PiS.

 

« 1 »